Partnerzy serwisu:

Dwa pociągi PKP Intercity kończą bieg w Warszawie Gdańskiej. Choć nie muszą

Michał Szymajda 25.10.2019 9,8k

Dwa pociągi PKP Intercity kończą bieg w Warszawie Gdańskiej. Choć nie muszą
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
IC Łokietek z Krakowa i IC Syrena z Łodzi zamiast do Warszawy Wschodniej od ostatniego weekendu dojeżdżają do Warszawy Gdańskiej, pomijając Warszawę Centralną i Wschodnią, choć zupełnie nie ma ku temu powodu.
O zmianach w rozkładzie jazdy informowaliśmy 14 października. PKP Intercity poinformowało swoich pasażerów, że z 19 na 20 października z 28 na 29 października oraz w nocy z 5 na 6 i z 20 na 21 listopada IC Łokietek i IC Syrena skończą bieg na stacji Warszawa Gdańska, pomijając Warszawę Centralną i Wschodnią.

Jak udało nam się dowiedzieć nocna przerwa w ruchu, która spowodowała zmiany, została przez PKP PLK wprowadzona na potrzeby montażu przęsła ustroju nośnego kładki dla pieszych w rejonie Warszawa Ochota – Warszawa Główna. Okazuje się jednak, że prace nie są prowadzone i objazdu można było uniknąć.

– W październiku i listopadzie zaplanowane były zamknięcia linii średnicowej związane z zaplanowanymi przez wykonawcę pracami przygotowawczymi do zabudowy kładki na stacji Warszawa Główna. Prace zostały jednak odwołane przez wykonawcę w tym terminie. Ze względu na zbyt późne przekazanie informacji przez wykonawcę, niemożliwe były zmiany w rozkładzie jazdy i powrót pociągów na pierwotną trasę w październiku – napisał Karol Jakubowski, z biura prasowego PKP PLK.

Jak informuje, po konsultacji z przewoźnikami zmianę w rozkładzie i powrót składów na podstawowe trasy zaplanowano w listopadzie. Tymczasem jeszcze z 28 na 29 października dwa pociągi PKP Intercity skończą bieg na stacji Warszawa Gdańska.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony