Partnerzy serwisu:

Dwa pociągi na jednym torze. Zatrzymały się 200 metrów od siebie

Michał Szymajda 16.06.2021 38,2k

Dwa pociągi na jednym torze. Zatrzymały się 200 metrów od siebie
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Groźnie było dziś (16 czerwca) na stacji Ostrów Wielkopolski. Pociąg towarowy i pociąg osobowy Kolei Wielkopolskich znalazły się na jednym torze. Do zderzenia niewiele brakowało.
Według informacji „Rynku Kolejowego” 16 czerwca po godzinie 8.00 pociąg towarowy jadący w relacji Zebrzydowice – Szczecin Port Centralny spółki Rail STM został wyprawiony ze stacji Ostrów Wielkopolski na tor nr 2, po którym jechał właśnie pociąg Kolei Wielkopolskich w relacji Poznań Główny – Kępno. Pociągi zatrzymały się w odległości około 200 metrów od siebie.

– Komisja wyjaśnia sytuację na stacji Ostrów Wielkopolski związaną z ruchem pociągów w godzinach 8.20–9.30. Ustalone będą okoliczności przygotowania przejazdu dla pociągu pasażerskiego, relacji Poznań – Kępno oraz dla pociągu towarowego. Podczas ok. 60 min przerwy w ruchu pociągów podróżni byli informowani o sytuacji związanej z kontynuacją podróży. Zmiana w kursowaniu pociągów dotyczyła 3 składów. Obecnie ruch przez stację odbywa się zgodnie z rozkładem jazdy – napisał Radosław Śledziński z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony