Partnerzy serwisu:

Dwa pociągi na jednym torze w Podstolicach

Michał Szymajda 17.05.2017 465

Dwa pociągi na jednym torze w Podstolicach
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
16 maja na stacji Podstolice, na magistrali E20, dwa pociągi znalazły się na jednym torze. Na czas wyjaśnienia przyczyn incydentu ruch na linii Warszawa – Poznań został wstrzymany.
Jak informuje PKP PLK, pociąg towarowy relacji Konin – Poznań Franowo, wjeżdżający na stację zatrzymał się, gdyż na jego torze stał pociąg towarowy relacji Poznań Franowo – Konin. Ruch pociągów na E20 od godziny 20.00 do 23.50 był wstrzymany.

– Ze względu na przerwę w ruchu pociągów na odcinku Kostrzyn Wlkp. – Września wprowadzono zastępczą komunikację autobusową łącznie za 5 pociągów Kolei Wielkopolskich. M.in. pociąg Intercity Kraków – Szczecin odjechał opóźniony ok. 180 minut. Informacje o zmianach były podawane w pociągach oraz na stacjach i przystankach – powiedziała Joanna Kubiak z zespołu prasowego PKP PLK.

Wstępnie ustalono, że przyczyną zdarzenia na stacji Podstolice była usterka przekaźnika. Obecnie trwa szczegółowy przegląd wszystkich urządzeń. Wprowadzone są dodatkowe procedury bezpieczeństwa. Działania nie powodują zmian w kursowaniu pociągów. Zaistniałą sytuację szczegółowo wyjaśnia specjalna komisja.

Linia Poznań – Warszawa będzie modernizowana. Wymieniane będą m.in. urządzenia sterowania na stacji Podstolice. Powstanie Lokalne Centrum Sterowania w Koninie. Więcej na temat modernizacji magistrali E20 piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony