Partnerzy serwisu:

Prezes Kolei Dolnośląskich o nowych przetargach na hybrydy i pociągi spalinowe

Jakub Madrjas 05.05.2020 215

Prezes Kolei Dolnośląskich o nowych przetargach na hybrydy i pociągi spalinowe
Fot. KD
Koleje Dolnośląskie nie rezygnują z zakupu pociągów dwutrakcyjnych (tzw. hybrydowych). Przewoźnik ogłosił nowy przetarg na zakup takich jednostek. Jest też nowe postępowanie – na dostawę pociągów spalinowych.
Przedmiotem pierwszego zamówienia jest dostawa dwóch nowych trójczłonowych pojazdów z napędem dwusystemowym elektryczno-spalinowym. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie dostawy dodatkowo do sześciu kolejnych jednostek.

Przedmiotem drugiego zamówienia jest dostawa dwóch nowych, dwuczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych. Tu również przewidziano prawo opcji na do sześciu kolejnych jednostek. Na dostawę nowych pojazdów w obu przypadkach Koleje Dolnośląskie przewidują do 18 miesięcy. Jedynym kryterium decydującym o wyborze będzie cena.

Przewoźnik będzie czekał na oferty przez miesiąc, do 5 czerwca. Przypomnijmy, że przed miesiącem Koleje Dolnośląskie unieważniły poprzedni przetarg na zakup nowego taboru w części dotyczącej zakupu sześciu pociągów hybrydowych. Jedyna złożona oferta przewyższała znacząco założony budżet. Teraz przewoźnik ma najwyraźniej zamiar zastąpić część pojazdów dwuktrakcyjnych zwykłymi spalinowymi, by zrealizować swoje plany taborowe.

Część poprzedniego przetargu, dotycząca dostawy pociągów elektrycznych, wciąż nie została rozstrzygnięta. Jak już pisaliśmy, faworytem jest Pesa, która zaproponowała Elfy 2, a Koleje Dolnośląskie ogłosiły przetarg na sfinansowanie wkładu własnego do tego zakupu.

Aktualizacja: Informacja prasowa spółki

Po południu spółka KD opublikowała informację prasową na temat nowych przetargów. – Zdecydowaliśmy się zmienić formułę i zakres pierwotnego przetargu, żeby móc jak najszybciej pozyskać dla spółki nowe pociągi, które będziemy mogli efektywnie, ale i elastycznie eksploatować w ramach projektu – powiedział Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich, cytowany w komunikacie. – Zamierzamy kontynuować inwestycje taborowe w przyszłości, dlatego zdecydowaliśmy się utrzymać w nowych postępowaniach opcje zakupowe na dostawę kolejnych składów – zakończył.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony