Partnerzy serwisu:

Ile kosztuje sprzątanie Łodzi Fabrycznej?

Jakub Madrjas 19.07.2017 4,6k

Ile kosztuje sprzątanie Łodzi Fabrycznej?
fot. Aktron, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Od ubiegłego tygodnia zmieniła się firma sprzątająca dworzec Łódź Fabryczna. Teraz są to Zakłady Usługowe „Centrum-Usługa”, które otrzymają za to przez rok dwa miliony złotych.
Przed miesiącem PKP SA rozstrzygnęła postępowanie na utrzymanie porządku i czystości na multimodalnym dworcu Łódź Fabryczna w okresie od dnia 11 lipca 2017 roku do 10 lipca 2018 roku. Wygrała je firma Zakłady Usługowe „Centrum-Usługa”, która zaoferowała w prowadzonym przez PKP SA przetargu cenę 2 035 459,56 złotych. Kosztorys wynosił 2 037 800,16 złotych brutto.

Postępowanie nie było proste, do udziału zgłosiło się sześć firm, z których połowa przekroczyła kosztorys, a jedna – Jang Rental – zaoferowała rażąco niską cenę na poziomie 169 650 złotych. W pokonanym polu Centrum-Usługa pozostawiło m.in. Impel Cleaning czy Amlux. Ta ostatnia firma sprzątała dworzec od 10 grudnia 2016 do 10 marca 2017 roku, a następnie została wybrana na kolejny okres bez przetargu.

Jak tłumaczy Maciej Bułtowicz z PKP SA, umowa została zawarta w trybie z wolnej ręki zgodnie z przepisami Ustawy Prawo Zamówień Publicznych. – Chodziło o zapewnienie kontynuacji kluczowej dla funkcjonowania dworca usługi – wyjaśnia. Niewiele ponad miesiąc przed końcem usługi ze wspólnego przetargu na sprzątanie części kolejowej i miejskiej oferty wycofał się łódzki magistrat. Spowodowały konieczność ponownej weryfikacji karty obmiarowej, oszacowania kosztów usługi i nowego pełnomocnictwa dla PKP SA z PKP PLK. Na przeprowadzenie przetargu nie starczyło już czasu.

Sprzątanie obiektu to nie jedyny wydatek PKP SA. Przed niespełna miesiącem spółka rozstrzygnęła przetarg na świadczenie usług ochrony fizycznej osób i mienia na dworcu kolejowym Łódź Fabryczna oraz terenie przyległym. Wygrało go konsorcjum Konsalnet Ochrona i Konsalnet Security, które zaproponowało 1 712 735,64 złotych brutto. Trwa jeszcze kolejne postępowanie PKP SA – na utrzymanie, przeglądy konserwacyjne systemów i urządzeń, monitoring systemów teletechnicznych w pomieszczeniu Control Room Łodzi Fabrycznej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony