Partnerzy serwisu:

Dwa ED250 Pendolino z kolizji pod Kołobrzegiem i Pszczyną już w ruchu

Michał Szymajda 03.08.2018 4,7k

Dwa ED250 Pendolino z kolizji pod Kołobrzegiem i Pszczyną już w ruchu
Fot. Jakub Kapka, SM42.pl
Dwa składy zespolone Pendolino po kolizjach z autami pod Pszczyną i Kołobrzegiem szybko wróciło na tory. Problemem wciąż są pociągi, które zostały poważnie uszkodzone w Modlinie i Ozimku w 2017 roku.
Oprócz dwóch pociągów wyłączonych z ruchu od kilkunastu miesięcy, w jednym pociągu usuwana była usterka lodówek w wagonie gastronomicznym, a dwa znajdują się na planowych przeglądach. Dlatego w ostatnich dniach kilka pociągów EIP zastąpionych zostało składami wagonowymi.

– Ten skład powróci na tory wkrótce, by zapewnić realizację połączeń obsługiwanych ED250 zgodnie z rozkładem jazdy – powiedziała Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Jak dodaje, pojawiające się drobne usterki są na bieżąco zgłaszane do firmy Alstom, która zajmuje się utrzymaniem technicznym pojazdów ED250 i usuwane w trakcie pobytu pojazdu w Warsztacie Utrzymania Technicznego w ramach przeglądów lub napraw korekcyjnych.

Zastanawiające, że dwa pociągi ED250 uszkodzone w Modlinie i Ozimku nie mogą doczekać się naprawy od kilkunastu miesięcy, choć prezes PKP Intercity zapewniał, że jeden z ED250 (uszkodzony w Ozimku) zostanie wysłany do Włoch na naprawę w końcu 2017 roku. Do dziś nic takiego nie miało miejsca.

– Jeśli chodzi o pojazdy powypadkowe, jeszcze trwają ostatnie uzgodnienia umowy – wyjaśnia Agnieszka Serbeńska.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony