Partnerzy serwisu:

Duży projekt PLK poprawy stanu obiektów inżynieryjnych. Pięć ofert

Martyn Janduła 09.03.2017 330

Duży projekt PLK poprawy stanu obiektów inżynieryjnych. Pięć ofert
Fot. Dariusz Żaruk, SM42.pl
PKP PLK otworzyły dzisiaj koperty z ofertami na wykonanie studium wykonalności dla zadania związanego z poprawą stanu technicznego wybranych obiektów inżynieryjnych w Polsce. Drugi etap tego programu dotyczy aż dziesięciu województw i realizowany ma być w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
Przedmiotem analiz studialnych jest opracowanie dokumentacji przedprojektowej związanej z poprawą stanu technicznego wybranych obiektów inżynieryjnych, dostosowanie ich do obecnie obowiązujących przepisów w zakresie nośności obiektów, skrajni budowli linii kolejowej na obiektach oraz poprawą bezpieczeństwa ruchu pociągów.

Sprawdzą stan obiektów


Etap drugi projektu „Poprawa stanu technicznego obiektów inżynieryjnych” stanowi zadanie określone w Krajowym Programie Kolejowym w grupie projektów Funduszu Spójności realizowanych w ramach POIiŚ 2014-2020. Projekt swym zasięgiem obejmuje 10 województw: dolnośląskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, podkarpackie, śląskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie.

W ramach projektu zakładane jest osiągnięcie zadowalającego stanu technicznego oraz spełnienie wymaganych parametrów obiektów inżynieryjnych. Wykonawca dokładnie sprawdzi stan utrzymania i parametry techniczne kolejowych obiektów inżynieryjnych objętych projektem. Obiekty w złym stanie (np. gdy nie jest możliwa ich modernizacja) zostaną rozebrane i zastąpione nowymi. W przypadku, gdy obiekt nadaje się do dostosowania do nowych standardów, wykonawca zdefiniuje niezbędne działania w celu jego modernizacji.

Oferta tańsza o ok. 1 mln zł

Kwota przygotowana przez PKP PLK w ramach tego zamówienia to 3,075 mln zł brutto. W przetargu wpłynęło pięć ofert, z czego tylko jedna przewyższa kosztorys. Najtańsza pochodzi od firmy Multiconsult Polska – 2,088 mln zł brutto. Kolejne oferty pochodzą od firmy Wyg International – 2,635 mln zł brutto, Idom Inżynieria, Architektura i Doradztwo – 2,801 mln zł brutto, TPF – 2,803 mln zł brutto oraz Schuessler – 4,418 mln zł brutto.

Celem realizacji programu jest poprawa bezpieczeństwa i zwiększenie możliwości prowadzenia ruchu pociągów w obrębie wybranych, objętych zadaniem obiektów inżynieryjnych. Przyczyni się to do poprawy stanu technicznego wybranych elementów infrastruktury kolejowej, co będzie miało pozytywny wpływ na rozwój oraz dostępność transportu kolejowego. Prace przeprowadzone w przyszłości mają umożliwić odwołanie istniejących ograniczeń prędkości, a także przyczynić się do eliminacji opóźnień pociągów spowodowanych złym stanem infrastruktury oraz znacząco wpłynąć na zwiększenie konkurencyjności transportu kolejowego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony