Partnerzy serwisu:

Duży kontrakt RegioJet. Kupi 15 lokomotyw Traxx MS3 nowej generacji

Michał Szymajda 03.09.2019 4,9k

Duży kontrakt RegioJet. Kupi 15 lokomotyw Traxx MS3 nowej generacji
Fot. Bombardier Transportation
Najszybciej rozwijający się czeski prywatny operator kolejowy RegioJet podpisał umowę z Bombardierem na dostawę aż 15 wielosystemowych elektrowozów. Pojazdy będą prowadzić krajowe i międzynarodowe pociągi przewoźnika.
Podpisanie umowy miało miejsce 3 września 2019. Na jej podstawie Bombardier Transportation dostarczy dla RegioJet lokomotywy Traxx MS3 nowej generacji. Jak zaznacza producent, to pierwsze zamówienie na te wielosystemowe lokomotywy pochodzące od przewoźnika pasażerskiego. Co więcej, kontrakt będzie mógł być w przyszłości rozszerzony. RegioJet w ramach zakupu będzie korzystał także z nowej aplikacji Bombardiera, zintegrowanej z pojazdami, do zamawiania części zamiennych. Oznacza to mniejsze zapotrzebowanie na przestrzeń magazynową u operatora.

Warto przypomnieć, że w 2017 roku RegioJet zamówił już w Bombardierze osiem lokomotyw Traxx MS2e. Dotąd dostarczono cztery i oczekiwano kolejnych czterech. Zamiast następnych MS2e zdecydowano się jednak złożyć zamówienie na 15 sztuk MS3. Nowe lokomotywy będą mogły rozpędzić się do 200 km/h, pierwsze z nich oczekiwane są już w 2020 roku. Być może poprowadzą już pociągi do Budapesztu. RegioJet w komunikacie prasowym zapewnia o woli obsługi nowymi lokomotywami krajów ościennych oraz Węgier. Przypomnijmy, że przewoźnik ma plany rozwoju połączeń do Polski i do granicznej stacji Mościska 2 na Ukrainie.  

– RegioJet jest pierwszym operatorem pasażerskim, który kupuje lokomotywy Traxx MS3. Te elektrowozy potwierdziły już swoje możliwości przy okazji prowadzenia pociągów towarowych we Włoszech, od początku 2019 roku. Nie możemy się doczekać się chwili, wprowadzenia ich do obsługi pociągów pasażerskich, gdzie niezawodność i punktualność jest podstawą wykonywania operacji – powiedział Tomas Holy, szef sprzedaży Bombardier Transportation na Europę Wschodnią. Podkreślił, że obecnie sprzedano już 170 lokomotyw Traxx serii trzeciej. Łącznie jednak Traxxy wszystkich typów i generacji jeżdżą w 20 krajach. Jest ich łącznie 2000.

Prawdopodobnie pudła lokomotyw zostaną wyprodukowane we Wrocławiu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony