Partnerzy serwisu:

Duże zmiany w zarządzie PKP Telkol

Michał Szymajda 22.06.2020 22

Duże zmiany w zarządzie PKP Telkol
Fot. PKP PLK (zdjęcie ilustracyjne)
Cały zarząd, łącznie z prezesem, stracił posady w PKP Telkol. Mirosława Gilarskiego zastąpił Maciej Zagórski. Zarząd będzie na razie jednoosobowy.
PKP Telkol poinformowało w komunikacie dla mediów, że 22 czerwca 2020 roku nastąpiły zmiany w zarządzie spółki. Ze składu zarządu odwołani zostali Mirosław Gilarski – prezes Zarządu, Krzysztof Matey – członek zarządu ds. finansowych oraz Jerzy Szmit – członek zarządu ds. technicznych.

– Jednocześnie pragniemy powiadomić, że na stanowisko prezesa zarządu powołany został pan Maciej Zagórski, reprezentujący zarząd jednoosobowo – napisała Marta Harazińska, odpowiadająca w PKP Telkol za komunikację z mediami.

Maciej Zagórski, nowy prezes PKP Telkol "posiada bogate doświadczenie managerskie poparte kilkunastoletnim stażem pracy w organizacjach o różnej skali działalności, zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego. W ramach dotychczasowej kariery zawodowej zarządzał obiektami o znaczeniu strategicznym. Był również odpowiedzialny za opracowanie oraz egzekucję strategii biznesowej dla podległych jednostek, a także realizował kluczowe projekty w spółkach z udziałem Skarbu Państwa".

W 2001 roku ukończył studia inżynierskie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Posiada wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, potwierdzoną ukończeniem podyplomowych studiów menadżerskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest także absolwentem studiów podyplomowych na kierunkach zarządzanie projektami, zarządzanie nieruchomościami oraz doradztwo w inwestycjach rzeczowych

Poprosiliśmy o podanie przyczyn zmian w kierownictwie PKP Telkol. Otrzymaliśmy poniższy komunikat.

– Potwierdzamy fakt odwołania dotychczasowego zarządu PKP Telkol. Zgodnie z art. 203 Kodeksu spółek handlowych członek zarządu może być w każdym czasie odwołany przez wspólników spółki z o.o. – napisał Bartłomiej Sarna z biura komunikacji PKP SA.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony