Partnerzy serwisu:

Duże zmiany w zarządzie DB Cargo Polska

Jakub Madrjas 26.09.2022 1,7k

Duże zmiany w zarządzie DB Cargo Polska
fot. DB Cargo
Rada Nadzorcza DB Cargo Polska powołała Annę Sojka oraz Michała Batko do zarządu DB Cargo Polska.
O zmianach kadrowych w zarządzie DB Cargo Polska mówiono już od jakiegoś czasu. Jak informowaliśmy niedawno, Robert Nowakowski, dotychczas członek zarządu spółki, stanie na czele nowej spółki z grupy Railpool, zajmującej się dzierżawą taboru kolejowego. Z pracy odchodzi też – jak podaje spółka, z własnej decyzji, Tamara Staniowska, która odpowiadała za kadry (HR). Ich miejsce zajmą odpowiednio Michał Batko oraz Anna Sojka.

Jak informuje DB Cargo Polska, Anna Sojka jest absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej. Związana jest z DB Cargo Polska od trzynastu lat. Pracę rozpoczęła w 2009 roku na stanowisku Specjalisty ds. Komunikacji, odpowiadając za komunikację wewnętrzną oraz działania z zakresu zaangażowania pracowniczego. W sierpniu 2013 roku swoją karierę związała z pracą w Pionie HR, gdzie była odpowiedzialna między innymi za proces planowania i rozwój najwyższej kardy zarządzającej. W 2019 roku objęła funkcję Dyrektora Zarządzania Zasobami Ludzkimi w ramach, której odpowiadała za zagadnienia z zakresu rozwoju zawodowego pracowników Grupy DB Cargo Polska i kształtowania kultury organizacyjnej firmy. W styczniu 2022 roku objęła funkcję Dyrektora Biura Zarządu, Transformacji i Cyfryzacji, gdzie odpowiada za kształtowanie strategii DB Cargo Polska oraz za komunikację korporacyjną.

Michał Batko jest absolwentem Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończył również studia MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i Krakowskiej Szkole Biznesu. Z DB Cargo Polska związany jest od początku swojej kariery. Pracę zaczynał w 2000 roku jako specjalista w dziale prawnym. Przez kolejne lata zajmował kierownicze stanowiska w spółkach należących do Grupy DB Cargo Polska, a w 2015 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu spółki Infra SILESIA. Od roku 2018 pełni funkcję Dyrektora Zarządzania, Produkcji i Utrzymania Taboru Kolejowego, w ramach której odpowiada za serwis i produkcję taboru kolejowego na potrzeby grupy DB Cargo i licznych klientów zewnętrznych - czytamy w komunikacie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony