Partnerzy serwisu:

Duże zmiany w zarządzie CTL Logistics

Jakub Madrjas 02.07.2021 3,1k

Duże zmiany w zarządzie CTL Logistics
Fot. Marcin Kucięba, SM42.pl
Z zarządem CTL Logistics pożegnały się dwie osoby – Andrzej Pawłowski i Przemysław Palonka; jednocześnie przeorganizowano sposób zarządzania spółkami z grupy CTL. Pojawiły się również informacje o redukcji zatrudnienia w spółce, ale przewoźnik je dementuje.
Rada Nadzorcza CTL Logistics dokonała zmian w zarządzie 30 czerwca. Obowiązki dotychczasowego członka zarządu ds. operacji, Andrzeja Pawłowskiego oraz Przemysława Palonki, członka zarządu ds. handlu i rozwoju przejęli odpowiednio: zarządzający obecnie CTL Północ – Paweł Stawarz, oraz zarządzający CTL Logistics Gmbh – Krzysztof Pietrzyk. Całościowy nadzór nad funkcjonowaniem grupy sprawuje w dalszym ciągu prezes CTL Logistics Grzegorz Bogacki, natomiast za politykę finansową odpowiedna nadal Marek Tymkiewicz.

Spółka tłumaczy w komunikacie, że powstała w ten sposób unia personalna zarządów spółek kolejowych Grupy CTL Logistics, co ma przyczynić się do zwiększenia efektywności działań. Krzysztof Pietrzyk wraz z Pawłem Stawarzem pracują w Grupie CTL Logistics od ponad 3 lat. W okresie tym odpowiadali za przygotowanie i wdrożenie strategii przebudowy kluczowych dla rozwoju Grupy CTL Logistics Spółek kolejowych CTL Logistics Gmbh i CTL Północ. – CTL Logistics Gmbh oraz CTL Północ mają strategiczne znaczenie dla naszej Grupy i dla realizacji strategicznych celów jakie przed zarządem CTL Logistics stawia właściciel – informuje prezes CTL Grzegorz Bogacki cytowany w komunikacie.

– Naszym zadaniem jest iść w kierunku transformacji Grupy w międzynarodowy koncern logistyczny który będzie w sposób efektywny operował na najbardziej atrakcyjnych ale i wymagających rynkach. Na przestrzeni ostatnich kilku lat dokonaliśmy konsolidacji większości funkcji wsparcia, wdrożyliśmy szereg projektów rozwojowych w tym najbardziej zaawansowany technologicznie system informatyczny logistyki kolejowej w Polsce do czego w istotny sposób przyczynili się Andrzej Pawłowski i Przemysław Palonka. Dziękuję obu za lata współpracy i wspólne przygotowanie podwalin do wspomnianej transformacji – dodaje Grzegorz Bogacki.

Do "Rynku Kolejowego" dotarły informacje o redukcji zatrudnienia w CTL Logistics, ale przewoźnik ich nie potwierdza. – Grupa CTL Logistics prowadzi politykę personalną opartą o aktualne jak i przyszłe prognozy biznesowe. Rotacja w Grupie jest na stałym poziomie a w 2021 roku liczba nowozatrudnionych pracowników jest porównywalna z liczbą pracowników odchodzących – poinformowała "RK" Monika Mikon, dyrektor marketingu i komunikacji spółki. – Dominują odejścia dobrowolne, w tym wynikające z uzyskanych uprawnień emerytalnych – dodała.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony