Partnerzy serwisu:

Duże zmiany w radzie nadzorczej PKP Cargo

Jakub Madrjas 20.07.2022 4,8k

Duże zmiany w radzie nadzorczej PKP Cargo
fot. Dawid Licheniak, SM42.pl
W radzie nadzorczej PKP Cargo doszło do dużych zmian. W składzie na nową kadencję nie ma już m.in. Krzysztofa Mamińskiego, szefa Grupy PKP.
Rada nadzorcza giełdowej spółki (w której decydujący głos ma jednak PKP SA) na nową VIII kadencję ukonstytuowała się 12 lipca. Przewodniczącym został Władysław Szczepkowski – niedawno przez sześć miesięcy pełniący funkcję prezesa spółki przed powołaniem Dariusza Seligi na to stanowisko. Wiceprzewodniczącym został Andrzej Leszczyński, zastępca dyrektora Departamentu Nadzoru Właścicielskiego w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Przedstawicielami pracowników w radzie są Henryk Grymel, Tomasz Andrzej Pietrek oraz Jarosław Ślepaczuk.

W składzie rady są również Paweł Sosnowski, od 2007 związany z Prokuratorią Generalną Skarbu Państwa, Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego z ramienia PiS, Marek Ryszka, w latach 2013-2017 dyrektor przychodni w Sulejówku, a potem prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Obaj są członkami Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Polski. Skład uzupełniają powołana 2 lata temu z ramienia MAP Izabela Wojtyczka oraz niezależny – Michał Wnorowski, ekspert w dziedzinie corporate governance.

Oznacza to, że na nową kadencję nie powołano m.in. dotychczasowego przewodniczącego rady, Krzysztofa Mamińskiego. Krzesło stracił również Antoni Duda, stryj prezydenta Polski, którego powołanie wywołało szereg kontrowersji. Zarzuty o nepotyzm odpierał on twierdzeniem, że prezydent Duda "nie jeździ pociągami". W nowej radzie nie ma też powołanego w zeszłym roku Marcina Kowalczyka z Ministerstwa Aktywów Państwowych oraz Krzysztofa Czarnoty, Jerzego Sośnierza, Tadeusza Stachaczyńskiego, Dariusza Górskiego ani Zofii Dzik.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony