Partnerzy serwisu:

Duże zamówienie na wagony w USA dla Siemensa

inf. pras 10.02.2021 32

Caltrans (Kalifornijski Departament Transportu) ogłosił, że Siemens Mobility wraz z Sumitomo Corporation of Americas (Sumitomo) będą realizować kontrakt o wartości 371 milionów dolarów na nowe wagony dla Kalifornii i Środkowego Zachodu. 
Jak informuje Siemens, w ramach umowy firmy dostarczą dostarczy 137 jednopoziomowych wagonów pasażerskich, 49 dla Caltrans i 88 dla Departamentu Transportu stanu Illinois (IDOT). Dostawa pierwszych wagonów planowana jest jeszcze w 2021 r. – Ten kontrakt posuwa się pełną parą i jest to dobra wiadomość dla Kalifornijczyków, zarówno pod względem tworzenia miejsc pracy, jak i lepszej obsługi kolei pasażerskiej. Caltrans i IDOT są gotowe na nowe wagony, aby zapewnić dodatkowe miejsca siedzące dla naszych ruchliwych pociągów i wspierać planowane ulepszenia obsługi pasażerów – powiedział dyrektor Caltrans Malcolm Dougherty.

Każdy wagon jest budowany w zakładzie Siemens Mobility w kalifornijskim Sacramento, działającym od ponad 30 lat i zasilanym częściowo także energią odnawialną. Zakład w Sacramento oferuje pełne możliwości projektowania, inżynierii i produkcji nie tylko wagonów pasażerskich, ale także w całym przemyśle taboru, w tym lokomotyw elektrycznych i spalinowo-elektrycznych, lekkich kolei i tramwajów. – Jesteśmy podekscytowani współpracą z Sumitomo w ramach ich partnerstwa z Caltrans i IDOT przy budowie 137 nowych wagonów pasażerskich w naszym centrum kolejowym w Sacramento w Kalifornii. Wagony będą wykorzystywać najnowsze technologie stosowane na kolei, by zapewnić pasażerom bezpieczną, nowoczesną i bardzo wygodną jazdę – powiedział Michael Cahill, prezes pionu Rolling Stock w Siemens USA.

Nowe wagony będą używane na liniach międzymiastowych w całej Kalifornii, które obsługują prawie 6 milionów pasażerów rocznie w Pacific Surfliner, San Joaquin & Capitol Corridor. Wagony będą miały przestronne, nowoczesne wnętrza stawiające na komfort i wygodę pasażerów, przestronne siedzenia z wygodnymi gniazdkami, duże okna z pięknymi widokami dla wszystkich pasażerów, stojaki na rowery, schowki nad głową, stoły robocze, najnowocześniejsze toalety z bezdotykowymi kontrolkami oraz łącze internetowe.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony