Partnerzy serwisu:

PLK przywraca ruch na trasie do Tychów [aktualizacja]

JM/KŁ, Rynek Kolejowy 11.01.2021 3,8k

PLK przywraca ruch na trasie do Tychów [aktualizacja]
Fot. Patryk Farana
W nocy doszło do zerwania sieci trakcyjnej na linii nr 142 Katowice Ligota – Tychy. Pociągi Kolei Śląskich do Tychów zastąpiono komunikacją zastępczą, a pozostałe kursy w regionie mają opóźnienia.
Dziennik Zachodni wskazuje, że utrudnienia na torach w regionie są dziś bardzo duże. – Około 2 w nocy doszło do zerwania sieci trakcyjnej przez pociąg towarowy – powiedział gazecie Tomasz Musioł, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. Między stacją Tychy Lodowisko a Katowicami Koleje Śląskie uruchomiły zastępcze autobusy. Według portalu pasażera PKP PLK, przewidywany utrudnienia mogą potrwać aż do godz. 19.00. 

– Dzisiaj ok. godziny 2 na trasie Katowice Podlesie – Tychy podczas przejazdu pociągu towarowego nastąpiło uszkodzenie sieci trakcyjnej. Natychmiast na miejsce skierowany został specjalny zespół do naprawy sieci, który pracuje non-stop. Utrzymano relacje między Katowicami Ligotą a Tychami po jednym z dwóch torów. Ze względu na ograniczenia w ruchu przejeżdżające pociągi mogą mieć ok. 30 minut opóźnienia. Niektóre składy relacji Tychy Miasto – Katowice kursują tylko na odcinku Tychy – Tychy Miasto. Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji. Przywrócenie rozkładowej organizacji ruchu planowane jest dziś w godzinach popołudniowych – poinformowała Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK.

Na te utrudnienia nakładają się skutki wykolejenia innego pociągu towarowego – na odcinku Poraj – Myszków (linia nr 1), do którego doszło wczoraj. Tutaj usuwanie skutków może trwać nawet do końca tygodnia. Utrudnienia wtórne powodują opóźnienia kolejnych pociągów.

Aktualizacja godz. 14
– Po naprawie sieci trakcyjnej, od godz. 14 przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów – poinformowała Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony