Partnerzy serwisu:

Kradzież kabla przyczyną dużych utrudnień w Warszawie [aktualizacja]

kł, Rynek Kolejowy 26.10.2020 7,3k

Kradzież kabla przyczyną dużych utrudnień w Warszawie [aktualizacja]
fot. Panek - CC BY-SA 3.0
Pociągi opóźnione o kilkadziesiąt minut lub odwołane, a także zmiany tras – to dzisiejszy krajobraz warszawskiej linii średnicowej po awarii urządzeń sterowania ruchem. O 11:30 po naprawie przywrócono warunki do rozkładowej jazdy pociągów po obu torach.
Jak informuje SKM Warszawa, z powodu awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia, na podmiejskiej i dalekobieżnej linii średnicowej występują duże utrudnienia w ruchu wszystkich przewoźników. Z otrzymanych przez przewoźnika informacji wynika, że pociągi mogą być opóźnione do około 90 minut. 

Co więcej, odwołano już co najmniej pięć pociągów SKM i dwa Kolei Mazowieckich. Od godziny 09:50 rozszerzono do odwołania wzajemne honorowanie biletów ZTM/KM we wszystkich liniach SKM. 

Cześć pociągów zostanie skierowana przez stację Warszawa Gdańska (z pominięciem Warszawy Wschodniej, Warszawy Centralnej), a część – przez średnicę podmiejską, z pominięciem stacji Warszawa Centralna.

– Na miejscu pracują służby techniczne PKP PLK. Na jednym torze został już przywrócony ruch pociągów. Liczymy na to, że jak najszybciej uda nam się przywrócić przejezdność całej linii średnicowej – poinformował w TVN Warszawa Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Aktualizacja: Przywrócono sterowanie ruchem

Jak informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK, powodem dzisiejszych zmian w kursowaniu pociągów na linii średnicowej była kradzież kabla obok linii dalekobieżnej. – Służby techniczne po określeniu i zabezpieczeniu miejsca natychmiast przystąpiły do naprawy. O godzinie 8:00 przywrócono ruch na jednym torze, co istotnie ustabilizowało przejazdy. O 11:30 po naprawie przywrócono warunki do rozkładowej jazdy pociągów po obu torach – zapewnia przedstawiciel zarządcy infrastruktury.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony