Partnerzy serwisu:

Duże utrudnienia na odcinku Chałupki-Bohumin

Jakub Madrjas 11.02.2016 477

Duże utrudnienia na odcinku Chałupki-Bohumin
zdjęcie ilustracyjneFot. Patryk Farana
Pożar centrum sterowania ruchem w czeskim Boguminie spowodował zamknięciu ruchu na odcinku Chałupki-Bogumin. Za pociągi Kolei Śląskich wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi międzynarodowe kursują drogą okrężną z ogromnymi opóźnieniami.
W z pożarem centrum sterowania ruchem w Boguminie (czes. Bohumin) wyłączona z ruchu została część tego ważnego węzła kolejowego. Pociągi międzynarodowe pomiędzy Czechami a Polską kursujące przez stację Chałupki jadą zmienioną trasą. Składy Comenius, Praha, Porta Moravica kursują z pominięciem stacji Bogumin. Dla pasażerów podróżujących na odcinku Ostrawa – Chałupki, Koleje Czeskie przygotowały komunikację zastępczą.

Jeśli chodzi o kursujące na odcinku Bogumin - Chałupki pociągi Kolei Śląskich, uruchomiona została za nie komunikacja autobusowa. Pozostała część relacji będzie obsługiwana przez ruch pociągowy. Utrudnienia mogą potrwać nawet do poniedziałku.

To kolejne problemy z połączeniami międzynarodowymi KŚ i PKP Intercity do Czech. Jak informowaliśmy niedawno, po opóźnionym otwarciu odcinka Chałupki – Rybnik, pociągi wciąż nabierały na nim opóźnień. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony