Partnerzy serwisu:

Wznowiono ruch na linii Poznań – Szczecin [aktualizacja]

Jakub Madrjas 28.10.2019 180

Wznowiono ruch na linii Poznań – Szczecin [aktualizacja]
Fot. Czytelnik RK
Od rana trwają utrudnienia na linii Poznań – Szczecin po zerwaniu sieci trakcyjnej. Nasi Czytelnicy donoszą o kilkugodzinnych opóźnieniach pociągów. 
Jak potwierdza Marta Burczyk z zespołu prasowego PKP PLK, dzisiaj około godziny 5 rano służby techniczne stwierdziły uszkodzenie sieci trakcyjnej między stacjami Choszczno a Słonice na trasie Poznań – Szczecin. – Natychmiast na miejsce skierowany został zespół techniczny i pociąg do naprawy sieci. Wspólnie z przewoźnikami ustalono zmiany w rozkładzie jazdy. Pociągi dalekobieżne są kierowane trasą zmienioną przez Kostrzyn – podaje przedstawicielka zarządcy infrastruktury.

Na trasie Poznań – Szczecin przewoźnicy PKP Intercity i Przewozy Regionalne wprowadzili autobusową komunikacje zastępczą. – Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji i zmienionym czasie przejazdu. Planowane przywrócenie ruchu na linii Szczecin – Poznań przewidziano dzisiaj po południu – zapewnia.

O dużych problemach informują nasi Czytelnicy, którzy utknęli w pociągach na trasie. Według jednego z nich, sieć trakcyjną zerwał pociąg Express Intercity "Chrobry" ze Szczecina do Warszawy. – Pociąg ten stoi cały czas w miejscu zdarzenia i czeka na naprawę sieci i lokomotywę spalinową, która przeciągnie go przez uszkodzony odcinek – informował jeden z Czytelników po godz. 8 rano. 

Kolejny Czytelnik przesłał nam zdjęcie z pociągu Przemyślanin do Szczecina, który na objeździe utknął w Gorzowie. – Czekamy na trzecią lokomotywę, ponieważ spalinowa się zepsuła. Nie zaoferowano nam posiłku, Wars jest zamknięty, nie ma prądu – donosił z pociągu, dodając, że nastąpił wyciek z zepsutej lokomotywy. Biuro prasowe PKP Intercity poinformowało "RK", że wydano już poczęstunek i niedługo potem następny. Pasażer potwierdził wydanie słodyczy oraz wody.

Utrudnienia były też wczoraj. W Suchym Borze pod Opolem kierowca wjechał pod przejeżdżający pociąg i zginął na miejscu. Według PKP PLK w momencie wypadku urządzenia ostrzegające na przejeździe były sprawne. Również wczoraj zerwana została sieć trakcyjna na odcinku Poznań – Wrocław. 

Aktualizacja: Wznowiono ruch na linii Poznań – Szczecin

Jak informuje PKP PLK, o godz. 12.20 naprawiono uszkodzenie sieci trakcyjnej między stacjami Choszczno a Słonice na trasie Poznań – Szczecin. Zapewniono przejezdność pociągów, oznacza to powrót do bezpośrednich połączeń między Poznaniem a Szczecinem bez zastępczej komunikacji autobusowej. Pociągi PKP Intercity i Przewozy Regionalne wracają na stałą trasę – podaje PLK.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony