Partnerzy serwisu:

Duże problemy Deutsche Bahn. W tym roku zabraknie aż 3 miliardów euro

Artur Bogdanowicz, Jakub Madrjas/Tagesschau 16.09.2019 68

Duże problemy Deutsche Bahn. W tym roku zabraknie aż 3 miliardów euro
Fot. CC0
Według szacunków Federalnego Trybunału Obrachunkowego w tym roku Kolejom Niemieckim (Deutsche Bahn) zabraknie trzech miliardów euro. 
O sytuacji w Deutsche Bahn poinformował telewizyjny dziennik "Tagesschau" powołując się na raport Federalnego Trybunału Obrachunkowego. Jak wynika z przecieków z raportu, który nie został jeszcze opublikowany, jeżeli nie uda się sprzedać drogo Arrivy lub proces ten nie dojdzie do skutku, Deutsche Bahn nie będzie w stanie sfinalizować planowanych inwestycji bez dodatkowych środków. 

Do tego dochodzi konieczność zakupu kolejnych pociągów oraz chociażby zakończenie sztandarowego projektu "Stuttgart 21" oraz prace przy budowie drugiej linii średnicowej w Monachium. By zamknąć finansową lukę Trybunał sugeruje sprzedaż wszystkich, "niepotrzebnych" czy niepasujących do profilu przewoźnika spółek, przede wszystkim międzynarodowego spedytora DB Schenker. Za złą sytuację finansową raport obarcza niezadowalające wyniki spółek DB Cargo i DB Regio.

Spółka Deutsche Bahn nie skomentowała doniesień twierdząc, że nie otrzymały oficjalnie pełnego raportu. Jednak rada nadzorcza już w środę chce przedstawić strategię rozwoju na najbliższe lata. Znajdą się w niej zakupy nowych składów, przyspieszenie cyfryzacji, większe nakłady na personel i uproszczenia rozkładu jazdy. Jasnego raportu oczekuje także federalny minister transportu Andreas Scheuer, który po klęsce projektu opłat za przejazdy po autostradach dla zagranicznych aut chciałby odtrąbić jakiś sukces.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki finansowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony