Partnerzy serwisu:

Duże pieniądze dla Nevomo z Komisji Europejskiej

inf. pras 16.06.2022 2,3k

Duże pieniądze dla Nevomo z Komisji Europejskiej
wiz. Nevomo
Spółka Nevomo poinformowała o pozyskaniu w sumie do 17,5 mln euro z programu EIC Accelerator finansowanego przez Komisję Europejską.
Spółka Nevomo otrzymała dofinansowanie w wysokości 2,5 mln euro z programu akceleracyjnego European Innovation Council (EIC), które następnie ma zostać rozszerzone o komponent kapitałowy w wysokości do 15 euro EUR z funduszu EIC. Inwestycja ma zostać wykorzystana do dalszego rozwoju technologii Nevomo w kierunku osiągnięcia wyższego poziomu gotowości technologicznej – czytamy w komunikacie.

– Jesteśmy niezmiernie dumni, że znaleźliśmy się w wąskim gronie firm, którym przyznano finansowanie i inwestycje kapitałowe w ramach tak prestiżowego europejskiego programu akceleracyjnego. Potwierdza to wiarygodność naszej strategii rozwoju technologii dla transportu kolejowego na miarę XXI wieku. Finansowanie EIC pozwoli nam przyspieszyć prace nad testowaniem i rozwojem naszej przełomowej technologii, która, mamy nadzieję, wkrótce odmieni oblicze branży transportowej – mówi Daniel Minx, Dyrektor ds. Finansowych w Nevomo cytowany w oświadczeniu.

Europejska Rada Innowacji (European Innovation Council) została powołana przez Komisję Europejską w celu wspierania małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), w szczególności startupów i firm typu „spinout”, w opracowywaniu i skalowaniu innowacji zmieniających oblicze świata. Rada rozpoczęła swoją działalność w marcu 2021 r. w ramach programu "Horyzont Europa" i jest częścią Europejskiej Rady Innowacji oraz Agencji Wykonawczej ds. MŚP (EISMEA).

– Nowa fala innowacji jest obecnie napędzana przez przedsiębiorstwa rozpoczynające działalność w sektorze zaawansowanych technologii, które podejmują wyzwania społeczne. Cieszę się, że tak wiele z nich zgłosiło się do EIC, zwłaszcza z krajów, które nadrabiają zaległości w zakresie badań i innowacji. Dzięki Europejskiej Radzie Innowacji otrzymają one wsparcie, którego potrzebują, aby przyspieszyć swój rozwój i stanąć na czele kolejnej fali zaawansowanych technologi – podkreśla cytowana Mariya Gabriel, Europejska komisarz do spraw innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży.

W marcu Nevomo rozpoczęło instalację systemu MagRail na torze testowym w Nowej Sarzynie. Ma on docelowo pozwolić na wdrażanie kolei magnetycznej z prędkością do 550 km/h z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury klasycznej kolei.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony