Partnerzy serwisu:

Duża promocja Kolei Śląskich. Dzieci nie płacą za pociąg przez całe ferie

inf. pras. 24.01.2019 2,3k

arrow
arrow
Duża promocja Kolei Śląskich. Dzieci nie płacą za pociąg przez całe ferie
Fot. Patryk Farana
Duża promocja Kolei Śląskich. Dzieci nie płacą za pociąg przez całe ferie
Duża promocja Kolei Śląskich. Dzieci nie płacą za pociąg przez całe ferie
W czasie tegorocznych ferii w województwie śląskim dzieci i młodzież będą mogły podróżować pociągami Kolei Śląskich bez opłat. To chyba pierwsza tak duża oferta bezpłatnych przejazdów w kolejach regionalnych.
Oferta obowiązuje od 9 do 24 lutego br., czyli w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego. Aby w tym czasie bez opłat podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną lub – w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym – dokument potwierdzający wiek. – To nie jest oferta tylko dla dzieci i młodzieży z województwa śląskiego, ale dla wszystkich w wieku szkolnym, którzy odwiedzą w tym czasie nasz region. To promocja województwa, Kolei Śląskich, ale i transportu publicznego. Chcemy od najmłodszych lat pokazywać mieszkańcom, że transport niskoemisyjny ma same zalety – mówił Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

Od malucha do licealisty. Od Chałupek do Częstochowy

Promocja dotyczy zarówno uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych, licealnych, techników i szkół branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać również najmłodsi – w tym wypadku wystarczy dokument potwierdzający wiek. Warto pamiętać, że dzieci do czwartego roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok.

Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie – jedynym wyjątkiem będzie odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin. Oznacza to, że uczestnicy akcji będą mogli wybrać się pociągiem nie tylko do Ustronia, Wisły czy Zwardonia, ale również do Zakopanego. A w okresie ferii specjalnie rozszerzamy termin kursowania zakopiańskich pociągów i do stolicy polskich Tatr będziemy kursować w tym czasie codziennie.

– Na podstawie naszych doświadczeń wyniesionych m.in. z akcji Rodzinne Niedziele widzimy, że młodsi pasażerowie z sympatią i zainteresowaniem podchodzą do możliwości podróżowania koleją. Stąd też mamy nadzieję, że i tym razem propozycja województwa przypadnie im do gustu – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich.

Coraz częstsze bezpłatne przejazdy 

Choć inicjatywa Kolei Śląskich i samorządu jest prawdopodobnie pierwszą tak dużą ofertą na polskiej kolei, to wpisuje się w szerszy trend. Bezpłatne są już przejazdy komunikacją miejską dla uczniów w wielu miastach. Warszawa podsumowuje, że dzięki temu rozwiązaniu wzrosła liczba osób dorosłych, które wyrobiły sobie Warszawską Kartę Miejską

Prezydent Lubina i lider dolnośląskich Bezpartyjnych Samorządowców, zapowiedział niedawno, że studenci pochodzący z Lubina będą mogli bezpłatnie korzystać z pociągów Kolei Dolnośląskich. Miasto Lubin chce do takiej możliwości dopłacać.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony