Partnerzy serwisu:

DSDiK przejęła linię ze Strzegomia do Marciszowa

Jakub Rösler 22.12.2022 6,4k

DSDiK przejęła linię ze Strzegomia do Marciszowa
Fot. Gminne Wiadomości Strzegom
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei poinformowała właśnie o tym, iż przejęła w zarząd dwa kolejne odcinki linii kolejowych, a więc króciutki fragment linii 331 oraz prawie 30-kilometrowy odcinek linii 302, ze Strzegomia do Marciszowa.
Województwo dolnośląskie regularnie przejmuje na własność linie kolejowe o znaczeniu regionalnym bądź lokalnym. Do tej pory region przejął już odcinki prowadzące do Karpacza, Świeradowa czy Bielawy. Łącznie, samorząd województwa dysponuje już około 300 kilometrami torów kolejowych, które stara się rewitalizować. Do wspomnianej Bielawy pociągi kursują już od ponad 3 lat, a prace rewitalizacyjne trwają już w przypadku linii do Świeradowa-Zdroju, Karpacza (dokładniej pierwszego odcinka tej trasy - do Mysłakowic) oraz fragmentu linii 310. Region ma jednak plany odnośnie przywrócenia połączeń chociażby do Góry czy Złotoryi, a w kończącym się roku pociągi Kolei Dolnośląskich wróciły już do Chocianowa oraz do Sobótki.

Teraz Dolnośląska Służba Dróg i Kolei poinformowała o tym, że dyrektor tej spółki, Leszek Loch, podpisał akt notarialny w sprawie przejęcia na rzecz województwa dolnośląskiego dwóch kolejnych fragmentów sieci kolejowej, a mianowicie odcinka linii 331 w miejscowości Roztoka (przejęty odcinek ma około 1,3 km długości) oraz prawie 30-kilometrowego odcinka linii 302, pomiędzy Strzegomiem a Marciszowem.

Linia 302 na omawianym odcinku jest w znacznej mierze nieprzejezdna, a do przewozów towarowych jest wykorzystywana tylko na odcinku między Strzegomiem a Grabiną Śląską. W ciągu nieprzejezdnego odcinka znajduje się natomiast miejscowość Bolków. Przekazany odcinek został pozbawiony pociągów pasażerskich w 1996 roku. Na linii 331 (łączącej Jawor z Roztoką) regularne pociągi pasażerskie przestały kursować już w 1991 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony