Partnerzy serwisu:

Drugi przetarg na remont linii 210 Szczecinek – Runowo Pomorskie unieważniony

Jakub Madrjas 17.09.2019 2,3k

Drugi przetarg na remont linii 210 Szczecinek – Runowo Pomorskie unieważniony
Fot. Storm1
PKP PLK unieważniła drugi przetarg na remont linii 210 Szczecinek – Runowo Pomorskie. Brała w nim udział spółka należąca do PKP PLK, ale ponownie nie wygrała postępowania, dając ofertę przekraczającą kosztorys.
PKP PLK unieważniła ogłoszony w 2017 roku przetarg na remont linii 210 Szczecinek – Runowo Pomorskie ze względu na przekroczony kosztorys przez wszystkich wykonawców – nawet spółkę ZRK DOM z grupy PKP PLK.  Postępowanie zostało w tym roku ogłoszone ponownie, z identycznym kosztorysem jak wcześniej – 36 898 589.65 zł netto (45,3 mln zł brutto). Na realizację prac przeznaczono 15 miesięcy. Więcej na temat zakresu prac piszemy tutaj.

Po otwarciu ofert okazało się, że w przetargu jest sześciu chętnych. Najniższe były oferty NDI (46,3 mln zł netto) oraz konsorcjum ZRK DOM i E=R=G (43,2 mln zł netto). Oferta NDI była zatem zbliżona do poprzedniej, natomiast własna spółka PLK, która znów była najtańsza, wyceniła swoje prace wyżej niż poprzednio – na 117% kosztorysu. To kwoty przed aukcją elektroniczną. 

Mimo przeprowadzonej - podobnie jak w pierwszym przetargu - aukcji elektronicznej znów uzyskano zbyt wysokie oferty. Najniższa cena po aukcji wyniosła 51,1 mln zł brutto. Brakująca kwota to 5,75 mln zł brutto - zdaniem PKP PLK zbyt dużo, by podnieść budżet i zrealizować tę inwestycję. Postępowanie unieważniono.

Warto zauważyć, że w aukcji elektronicznej najkorzystniejszą ofertę złożyła nie spółka ZRK DOM należąca do PKP PLK, a sopocka spółka NDI. Ta firma jest w sporze z inwestorem dotyczącym prac na linii 207 i przestała prowadzić na nim roboty. W dalszym ciągu remontuje natomiast inny odcinek linii 210 pomiędzy Szczecinkiem a Drawskiem Pomorskim
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony