Partnerzy serwisu:

Drugi przetarg na ezt na Lubelszczyźnie. Ponownie Pesa, ponownie poza kosztorysem

Michał Szymajda 01.08.2018 36

Drugi przetarg na ezt na Lubelszczyźnie. Ponownie Pesa, ponownie poza kosztorysem
Powtórzenie przetargu na 11 dwuczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych na Lubelszczyźnie wyjdzie temu regionowi bokiem. Nie udało się uzyskać lepszej ceny ani nakłonić większej liczby producentów do zainteresowania przetargiem.
Ponownie jedyną ofertę złożyła Grupa Pesa (Pesa Bydgoszcz i ZNTK Mińsk Mazowiecki), ponownie znacznie przekroczyła ona budżet, który określono na 152,5 mln brutto. Tym razem Pesa wyceniła swoją ofertę nawet na więcej niż poprzednio. Za produkcję 11 Elfów 2 w wersji dwuczłonowej chciałaby otrzymać 173, 4 mln. To o 3 mln więcej niż poprzednio.

Na razie nie wiemy, jak postąpi Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego – czy wybierze ofertę, czy może powtórzy przetarg? Co ciekawe: kilkanaście miesięcy temu za 173 mln zł można byłoby uzyskać ofertę na… pojazdy trójczłonowe. Sytuacja na rynku mocno się zagęściła: producenci mają pełne ręce roboty i nie zawsze chcą brać udział we wszystkich przetargach.

Wiadomo, że w ramach tej kwoty Pesa nie zaoferowała dodatkowo punktowanego wydłużenia okresu gwarancji ponad 48 miesięcy. Więcej na temat przetargu piszemy tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony