Partnerzy serwisu:

Droższe bilety Polregio także w Małopolsce. „Analizujemy kilka wariantów podwyżek”

Michał Szymajda 20.11.2019 3,3k

Droższe bilety Polregio także w Małopolsce. „Analizujemy kilka wariantów podwyżek”
Pociąg Polregio z Nowego Sącza do RytraFot. Michał Szymajda
Pomimo, że Przewozy Regionalne odmówiły „Rynkowi Kolejowemu” informacji na temat planowanych podwyżek cen biletów, bez problemu poinformowały nas o wzroście opłat za bilety urzędy marszałkowskie.
Ceny biletów mają wzrosnąć wszędzie tam, gdzie Polregio uruchamia swoje pociągi regionalne, o czym spółka informowała urzędy marszałkowskie w końcu października. Wtedy też przedstawiała stawki do konsultacji zamawiającym usługi, czyli wspomnianym urzędom.

O planowanym od 15 grudnia wzroście cen biletów Polregio poinformowało także małopolskiego marszałka. W tym województwie przewozy wykonuje obok Kolei Małopolskich, częściowo korzystając z nowego taboru zakupionego z pomocą unijnych środków przez województwo. Co istotne, mimo że do wprowadzenia nowego rozkładu jazdy zostało 25 dni, region nie zakończył jeszcze uzgodnień ze spółkami Przewozy Regionalne i „Koleje Małopolskie”w zakresie kształtu oferty przewozowej.

– Z uwagi na znaczący wzrost kosztów przewozów kolejowych, wykazywanych przez obie spółki, analizowanych jest kilka wariantów wprowadzenia wyższych cen biletów – napisał rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego Michał Drewnicki. W treści nie podaje informacji, czy chodzi o możliwość ograniczenia oferty kolei regionalnej w Małopolsce.

– Informacje na temat ostatecznych założeń nowej oferty kolejowej, w tym w zakresie obowiązujących ofert taryfowo-biletowych w Małopolsce, zostaną podane do publicznej wiadomości niezwłocznie po zakończeniu etapu uzgodnień – dodał.

Więcej na temat podwyżek można przeczytać tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony