Partnerzy serwisu:

Drożeją promocyjne bilety w 1 klasie w Pendolino i ekspresach

Michał Szymajda 16.11.2016 3

Drożeją promocyjne bilety w 1 klasie w Pendolino i ekspresach
Drożeją promocyjne bilety w 1 klasie w Pendolino i ekspresachFot. RK
Najtańsze bilety na pociągi EIP i EIC nie będą już tak tanie w promocji Super Promo. Cennik zmienił się jeszcze przed wejściem w życie nowego rozkładu jazdy 2016/2017.
Informację dotyczącą zmian w cenniku PKP Intercity w ofercie Super Promo dla pierwszej klasy otrzymaliśmy od czytelnika „RK”. Oferta ta umożliwia kupno tanich biletów ze specjalnej, ograniczonej puli biletów. Według informacji, którą otrzymaliśmy i którą sprawdziliśmy na portalu intercity.pl, ceny najtańszych biletów na pociągi Pendolino i EIC w pierwszej klasie zdrożały dość znacznie. Np. do tej pory promocyjny bilet na przejazd w 1 klasie pociągiem Pendolino na trasie Warszawa – Kraków czy Warszawa – Gdynia, z odpowiednim wyprzedzeniem, można było kupić za 89 zł. Obecnie minimalny koszt biletu w promocji to 139 zł (odpowiednio dla pociągów EIC: 79 zł w stosunku do 129, które trzeba za bilet Super Promo zapłacić obecnie).

Zdaniem naszego czytelnika, zmiany w ofercie zaczęły być wprowadzane z dniem 11 listopada. Jak zauważa, poprzednia podwyżka była uzasadniona podniesieniem komfortu jazdy (pierwotnie wspomniany bilet na oba pociągi kosztował nawet 69 zł, ale po podwyżce w 1. klasie EIC pasażer otrzymywał dodatkowo przekąskę, a w EIP obiad, gazetę i opiekę konwojenta). Z czym związana jest obecna zmiana?

– PKP Intercity w związku z wejściem w życie od 11 grudnia 2016 r. nowego rozkładu jazdy, wprowadza zmiany w cenniku dla kategorii EIP/EIC oraz w ofercie Super Promo ze względu na racjonalizację kosztów – komentuje krótko biuro prasowe, informując jednocześnie o wzroście liczby połączeń ekonomicznych, o których szerzej piszemy tutaj. Biuro prasowe PKP Intercity przypomina też o wprowadzonych promocjach na innych odcinkach.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony