Partnerzy serwisu:

Drożeją bilety w Przewozach Regionalnych. Wiemy o ile

Michał Szymajda 09.12.2019 10,5k

Drożeją bilety w Przewozach Regionalnych. Wiemy o ile
Pociąg Polregio na przystanku Poznań JunikowoFot. ms, rynek-kolejowy
Tak jak informowaliśmy wcześniej, od 15 grudnia podrożeją bilety u największego kolejowego operatora regionalnego – Przewozów Regionalnych. Spółka przedstawiła właśnie nowe cenniki.
Dyskusję na temat podwyżek prowadzono z marszałkami, którzy zlecają pracę przewozową Polregio, od końca października 2019. Organizatorom transportu przedstawiono propozycję wzrostu cen biletów, zarówno okresowych jak i jednorazowych, średnio o 8%.

Teraz wiemy już ile będzie kosztować podróż w najpopularniejszych relacjach. Za przejazd na odległość 5 kilometrów do tej pory płaciliśmy 4 złote, a po 15 grudnia taka przejażdżka będzie nas kosztować 4,50. W wypadku popularnej odległości taryfowej dla przewozów od 16 do 20 kilometrów, zamiast 6,50 zapłacimy 7,20. Przejazd na odległość od 48 do 53 kilometrów kosztuje nas obecnie 13,50, a po zmianach zapłacimy 14,50, a bilet kupiony na przejazd od 101 do 120 kilometrów zdrożeje z 22 do 24 złotych.

Zdrożeją też bilety miesięczne. Na przykład: bilety okresowe za przejazd odcinka do 5 kilometrów zdrożeją ze 37 do 44 złotych, na odległość od 16 do 20 kilometrów z 61 do 72 złotych, na odległość od 101 do 140 kilometrów ze 129 do 140 złotych.

Na razie nie wiadomo jak podwyżki odbiją się na ofertach lokalnych, gdzie korzystniejsze taryfy z przewoźnikiem wynegocjowali wcześniej marszałkowie dla uatrakcyjnienia oferty. Takie taryfy działają m.in. na Pomorzu, w rejonie Rzeszowa czy w województwie świętokrzyskim (Bilet Świętokrzyski). Podlegają one osobnym negocjacjom z urzędnikami.

Zdrożeje Bilet Turystyczny ważny w weekendy na pojazdy Polregio i kilku innych regionalnych operatorów. Będzie kosztował nie 45, lecz 48 złotych. Inne opłaty na oferty specjalne, przewóz psa czy rowery oraz dopłaty do biletów wydanych w pociągu nie ulegną zmianie.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zmiany w ofertach planują też inni przewoźnicy regionalni. W tym roku nie wprowadzi ich natomiast jeszcze PKP Intercity.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony