Partnerzy serwisu:

Dragon Kolei Mazowieckich nie kursuje, bo na siebie nie zarabiał

Jakub Madrjas 24.08.2017 8,7k

Dragon Kolei Mazowieckich nie kursuje, bo na siebie nie zarabiał
Drugi pociąg komercyjny KM - Słoneczny - pozostaje bez zmianFot. Miłosz Pakulski, SM42.pl
Dla wielu pasażerów zaskoczeniem było to, że po otwarciu Centralnej Magistrali Kolejowej na trasę nie wrócił pociąg Dragon Kolei Mazowieckich z Warszawy do Krakowa.
11 sierpnia pociągi kursujące na trasie z Warszawy do Krakowa, Katowic, Wrocławia wróciły na Centralną Magistralę Kolejową. Podczas miesięcznej przerwy w ruchu zarządca infrastruktury wykonał szereg prac w kilku lokalizacjach

Zaskoczeniem dla pasażerów było to, że na trasę nie powrócił pociąg Dragon z Warszawy do Krakowa, uruchamiany przez Koleje Mazowieckie. Na czas zamknięcia CMK (od 10 lipca do 10 sierpnia) został on zawieszony, ponieważ wydłużony o godzinę czas przejazdu byłby nieatrakcyjny dla pasażerów. Pisaliśmy o tym tutaj.

Jak się okazało, Koleje Mazowieckie całkowicie zrezygnowały z jego uruchamiania. – Połączenie Dragon było uruchamiane na zasadach komercyjnych. Jego wyniki finansowe nie były satysfakcjonujące. Liczba podróżnych wzrastała, ale nie na tyle, żeby pociąg zarobił na siebie – mówi "Rynkowi Kolejowemu" rzeczniczka Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska.

Jak podkreśla przedstawicielka KM, problem ten nie dotyczy uruchamianego od lat pociągu "Słoneczny" nad morze (obecnie aż do Ustki). Niezmienne popularne połączenie jest niezagrożone.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony