Partnerzy serwisu:

Dragon 2 z rekordem siły pociągowej w Velimiu

Jakub Madrjas 20.01.2021 8,2k

arrow
arrow
Dragon 2 z rekordem siły pociągowej w Velimiu
fot. Vuz Velim
Dragon 2 z rekordem siły pociągowej w Velimiu
Dragon 2 z rekordem siły pociągowej w Velimiu
Lokomotywa Dragon 2 wyprodukowana przez Newag pobiła rekord maksymalnej siły pociągowej podczas rozruchu zanotowanej na torze VUZ w czeskim Velimiu.
Dwusystemowy Dragon 2 dla PKP Cargo wjechał na badania do Czech w listopadzie ubiegłego roku w celu uzyskania dopuszczenia do ruchu na miejscowej sieci. Testy prowadzone są na obiektach VUZ w Velimiu. Jak poinformowano, lokomotywa pobiła rekord maksymalnej siły pociągowej podczas rozruchu na Dużym Torze Testowym 

Dragon 2 wykazał się siłą rozruchową równej 420 kiloniutonów (kN). Wcześniej największą siłę odnotowano w 2006 roku – był to rekord ustanowiony przez lokomotywę serii 774 (415 kN). Test przeprowadzono za pomocą dynamometrycznego wagonu pomiarowego MV 2, należącego do VUZ. W testach uczestniczyła też lokomotywa T499.0002 VUZ i Vectron PKP Cargo. Dodatkowe lokomotywy podczas badania symulowały obciążenie próbne hamulcami elektrodynamicznymi.

PKP Cargo za ponad pół miliarda złotych zamówiło w Newagu 31 Dragonów 2. Siedem elektrowozów zostało wyposażonych w spalinowy moduł dojazdowy. Kolejne 24 pojazdy będą dwunapięciowe i dopuszczone do eksploatacji w Polsce, Czechach i Słowacji. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony