Partnerzy serwisu:

Andrzej Massel mianowany p.o. dyrektora Instytutu Kolejnictwa

Jakub Madrjas 27.10.2021 3,3k

Andrzej Massel mianowany p.o. dyrektora Instytutu Kolejnictwa
fot. IK
Od piątku, 22 października obowiązki dyrektora Instytutu Kolejnictwa pełni dr inż. Andrzej Massel, były wiceminister infrastruktury, a od wielu lat zastępca dyrektora.
Jak czytamy w komunikacie Instytutu Kolejnictwa, Minister Infrastruktury Pan Andrzej Adamczyk, z dniem 22 października 2021 r. wyznaczył Andrzeja Massela do pełnienia obowiązków dyrektora Instytutu Kolejnictwa na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy (na podstawie art. 26 ust. 3 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o instytutach badawczych, t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1383, ze zm.). Nie podano przyczyn zmian kadrowych, ale według informacji "Rynku Kolejowego", ich przyczyną może być zły stan zdrowia wieloletniego dyrektora instytutu, dr inż. Andrzeja Żurkowskiego. 

Dr inż. Andrzej Massel dotychczas sprawował funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Kolejnictwa ds. Studiów i Projektów Badawczych. W dyrekcji Instytutu jest również dr hab. inż. Marek Pawlik oraz mgr inż. Lucyna Krawczyk. 

Andrzej Massel urodził się 19 stycznia 1965 r. w Gdańsku. Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej. Na tej samej uczelni w 1997 roku, pod kierunkiem prof. Bożysława Bogdaniuka, obronił rozprawę doktorską poświęconą badaniom zjawiska falistego zużycia szyn. Po roczny stażu w Oddziale Drogowym PKP w Gdyni w 1990 roku podjął pracę w Centrum Naukowo-Technicznym Kolejnictwa, gdzie pracuje do chwili obecnej – od stycznia 2002 roku jako kierownik Zakładu Dróg Kolejowych i Przewozów, a od stycznia 2005 roku jako zastępca dyrektora ds. studiów i projektów badawczych. Pracę w CNTK łączył z pracą jako adiunkt na wydziale inżynierii lądowej i środowiska PG.

W latach 2000-2001 był pełnomocnikiem marszałka województwa pomorskiego ds. transportu kolejowego, a w latach 2001-2002 członkiem rady nadzorczej PKP SKM w Trójmieście w jej pierwszej kadencji. W latach 2010-2013 był podsekretarzem stanu ds. kolei w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Następnie pracował w Instytucie Kolejnictwa.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony