Partnerzy serwisu:

Dorohusk i Medyka: Polregio gotowe do uruchomienia składów wahadłowych

redakcja 26.02.2022 4,4k

Dorohusk i Medyka: Polregio gotowe do uruchomienia składów wahadłowych
fot. Dariusz Żaruk, SM42.pl
Polregio poinformowało o gotowości do uruchomienia połączeń wahadłowych na trasach z Dorohuska do Lublina oraz z Przemyśla/Medyki do Krakowa, jeśli zapadnie taka decyzja na poziomie upoważnionego ministerstwa. Spółka gotowa jest też przekazać wagony do ewakuacji.
Polregio poinformowało o tym, że jest przygotowane do przekazania zmodyfikowanych wagonów typu 120A, by pomóc ludziom ewakuowanym od granic z Ukrainą, w tym osobom chorym z koniecznością przejazdu w pozycji leżącej.

Ponadto spółka jest przygotowana do uruchomienia składów wahadłowych na trasie z Dorohuska do Lublina oraz z Przemyśla/Medyki do Krakowa, jeśli zapadnie taka decyzja na poziomie upoważnionego ministerstwa. Z punktu widzenia obywateli Ukrainy wydłużenie połączenia na odcinku Medyka – Przemyśl jest kluczowe, aby ułatwić przemieszczanie się uchodźcom zaraz po przekroczeniu granicy z Polską.

– Dramatyczna sytuacja na Ukrainie sprawia, że nie możemy przejść obok tych wydarzeń obojętnie. Dlatego w porozumieniu z marszałkami województw uruchamiamy dla obywatelek i obywateli Ukrainy dodatkowe darmowe pociągi, by mogli bezpiecznie przemieścić się z terenów dotkniętych wojną – mówi Artur Martyniuk, prezes zarządu Polregio.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony