Partnerzy serwisu:

Doradca Zełeńskiego wzywa do dywersji na kolei za linią frontu

Michał Szymajda 18.03.2022 2,3k

Doradca Zełeńskiego wzywa do dywersji na kolei za linią frontu
zdjęcie ilustracyjne Fot. M. Szymajda
Doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego – Ołeksij Arestowicz, wezwał w czwartek do dywersji na ukraińskich liniach kolejowych, znajdujących się za linią południowego frontu.
– Przeciwnik korzysta z linii kolejowych, aby dowozić uzbrojenie do walki z naszymi wojskami. Należy mu to utrudnić – zwrócił się do mieszkańców Ukrainy Arestowicz i namawiał do „totalnej kolejowej wojny obywatelskiej”.

W pierwszej kolejności Arestowicz namawia do uszkadzania linii kolejowych, które biegną z Krymu w kierunku Melitopola i Chersonia. Są one kluczowe dla wojsk rosyjskich, które próbują otworzyć front w kierunku Odessy i, drugiej strony, oblegają Mariupol. – Takie działania na innych frontach przyczyniły się do tego, że okupantowi nie udało się zająć ani Charkowa ani Kijowa – powiedział.

Na Facebooku pojawił się komentarz Arestowicza do nagrania. Wskazuje on nawet na konkretne linie, gdzie należy dokonywać dywersji. Mówi o wspomnianych liniach Krymu do Melitopola, do Chersonia, a także linii Wałuki – Kupjańsk, Homel – Kijów i Briańsk – Kijów.

– Musisz być ostrożny, zawsze najpierw trzeźwo oceń sytuacje, oceń swoje możliwości. Pamiętaj, że zakłócenie dostaw wroga koleją może drastycznie zmienić sytuacje na frontach – napisał.

Zaapelował też do „braci Białorusinów” o podejmowanie podobnych działań na terytorium Białorusi, jeśli daną linią przemieszczają się transporty wojskowe.

Do sprawy, jak dotąd, w żadnym oficjalnym kanale nie odniosły się Koleje Ukraińskie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony