Partnerzy serwisu:

Dolny Śląsk formalnie właścicielem części linii 303

Michał Szymajda 17.12.2020 158

Dolny Śląsk formalnie właścicielem części linii 303
fot. MOs810, lic. CC 4.0
Od 16 grudnia formalnie Dolnośląska Służba Dróg i Kolei przejęła od PKP SA odcinek linii kolejowej 303 pomiędzy Duninowem a Chocianowem.
Odcinek pomiędzy miejscowościami ma 4 kilometry. W imieniu samorządu akt notarialny przejęcia linii, a raczej pozostałości linii, podpisał dyrektor nowego zarządcy – DSDiK Leszek Loch. Chęć przejęcia tego odcinka samorząd wyraził rok temu w uchwale.

Przejęty odcinek linii kolejowej sąsiaduje z odcinkiem, który należy do PKP PLK: od Rokitek do Duninowa. Ten odcinek przeszedł ostatnio remont, o czym pisaliśmy tutaj. PKP PLK wyjaśnia, że naprawa była konieczna z uwagi na konieczność przemieszczania się składów wojskowych do 4 Regionalnej Bazy Logistycznej.

Przypomnijmy, że sąsiednia linia 316 od Chojnowa do Rokitek, obecnie nieczynna, nie jest już w zarządzie PKP PLK i należy do samorządu. W przyszłości może posłużyć do stworzenia połączenia, dzięki któremu mieszkańcy 17-tysięcznego Chojnowa uzyskają, jak dawniej, dostęp do pociągów w kierunku Żar lub właśnie Chocianowa.

To 17 linia lub odcinek linii kolejowej, który stał się własnością DSDiK. W grudniu 2019 DSDiK udało się uruchomić odcinek do Bielawy, gdzie obecnie kursują pociągi Kolei Dolnośląskich.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony