Partnerzy serwisu:

Dolnośląskie oficjalnie przejęło linie kolejowe 308, 340 i 345

Witold Urbanowicz 22.06.2021 8,4k

Dolnośląskie oficjalnie przejęło linie kolejowe 308, 340 i 345
fot. MIGORMCZ, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu kontynuuje przejmowanie od PKP PLK linii kolejowych o lokalnym znaczeniu. Pod zarząd samorządowego podmiotu trafiły linie 345, 308 i 340, łączące Jelenią Górę, Mysłakowcie, Karpacz, Kowary, Ogorzelec i Kamienną Górę. Jednocześnie toczy się przetarg na odtworzenie linii 318 do Srebrnej Góry.
Wczoraj (21 czerwca) władze wojewódzkie poinformowały o przejęciu od PKP PLK kolejnych linii kolejowych – nr 345 Kamienna Góra – Pisarzowice, 308 Pisarzowice – Jelenia Góra i 340 Mysłakowice – Karpacz. – Zrewitalizujemy je i przywrócimy na nich połączenia pasażerskie pociągami Kolei Dolnośląskich. Stawiamy na transport kolejowy – zapewnia Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Obecnie należąca do samorządu Dolnośląska Służba Dróg i Kolei zarządza ponad 250 km linii kolejowych na terenie województwa dolnośląskiego i w Wielkopolsce. – Do przejęcia zostało jeszcze około 85 km. Teraz czas na rewitalizacje, żeby za 8-10 lat wszystkie były czynne – informuje Patryk Wild z władz województwa.

Marszałek Przybylski przypomniał o toczących się już pracach i przygotowaniach. Niedawno ogłoszono przetarg na dokumentację projektową do odtworzenia linii nr 318 Bielawa Zachodnia – Srebrna Góra. – Linia ta będzie przedłużeniem zrewitalizowanej przez samorząd województwa trasy z Dzierżoniowa do Bielawy, odnowionej i oddanej do użytku w 2019 roku oraz zapewni Dolnoślązakom i turystom dojazd do takich atrakcji, jak Twierdza Srebrna Góra czy szlaki Gór Sowich – wskazuje Cezary Przybylski.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony