Partnerzy serwisu:

Dolnośląski marszałek przedstawił linie zgłoszone do Kolej Plus

Michał Szymajda 26.08.2020 96

Dolnośląski marszałek przedstawił linie zgłoszone do Kolej Plus
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Marszałek województwa dolnośląskiego przedstawił publicznie listę projektów, którą zgłosił do realizacji w ramach programu Kolej Plus. Pomysły można było przedstawiać w Ministerstwie Infrastruktury do dzisiaj.
Urząd marszałkowski Dolnego Śląska zgłosił do rewitalizacji odcinek linii kolejowej nr 284 od Legnicy – Złotoryja – Jerzmanice-Zdrój) w celu włączenia powiatu złotoryjskiego do sieci wojewódzkich kolejowych połączeń pasażerskich. - Projekt ten jest jednocześnie niezbędny dla realizacji projektu rewitalizacji dalszego odcinka linii nr 284 od Jerzmanic-Zdrój do Lwówka Śląskiego – zauważa marszałek Cezary Przybylski.

Na liście znalazła się także linia kolejowa nr 310 z Kobierzyc do Piławy Górnej oraz odbudowa drugiego toru na odcinku linii kolejowej nr 285 Wrocław Główny – Kobierzyce. W ten sposób marszałek chce poprawić jakość połączeń Dzierżoniowa i powiatu dzierżoniowskiego z Wrocławiem. W zgłoszonym wniosku jest też linia 181.

Rewitalizacja linii kolejowej nr 181 Oleśnica – Syców – Kępno umożliwi utworzenie linii komunikacyjnej Wrocław – Oleśnica – Syców – Kępno – Wieluń – zauważa Przybylski, który od PKP oczekiwałby również rewitalizacja linii kolejowej Zgorzelec – Bogatynia w celu włączenia Bogatyni do sieci wojewódzkich kolejowych połączeń pasażerskich.

Na liście propozycji jest też „budowa podstawowej infrastruktury, przede wszystkim w obrębie Wrocławskiego Węzła Kolejowego, pozwalającej na uruchomienie nowych połączeń w ramach Wrocławskiej Kolei Metropolitalnej na kierunkach Wrocław – Wołów, Wrocław – Jaworzyna Śląska oraz Wrocław – Środa Śląska”.

– Rządowy program Kolej+ jest dopełnieniem naszego samorządowego planu rozwoju kolei w regionie, w ramach którego przejmujemy od państwa, remontujemy oraz przywracamy ruch na nieczynnych do tej pory liniach. W ten sposób rozbudowujemy kolejową mapę Dolnego Śląska i ułatwiamy mieszkańcom komunikację między miastami naszego regionu – powiedział marszałek.

Wszystko o Kolej Plus
Zakończył się pierwszy etap Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus. Do PKP Polskich Linii Kolejowych trafiło blisko 100 wniosków. Wszystkie informacje na temat programu zebraliśmy w tym wątku. Przeczytaj o poszczególnych projektach:
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony