Partnerzy serwisu:

Dolnośląska linia 303 do Chocianowa pójdzie do remontu

Michał Szymajda 03.08.2021 3,2k

Dolnośląska linia 303 do Chocianowa pójdzie do remontu
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei rozpisał przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla odcinka linii kolejowej 303 od miejscowości Duninów do stacji Chocianów.
Krótki, 4-kilometrowy odcinek linii od Duninowa do Chocianowa Dolnośląska Służba Dróg i Kolei przejęła od PKP SA w grudniu 2020 roku. To jedno z ekspresowych przejęć, bowiem wolę przejęcia tego odcinka dolnośląski samorząd wyraził w końcu 2019 roku. PKP SA nie robiło problemów z oddaniem linii, której fragment, od Rokitek do Duninowa, jest wykorzystywany przez wojsko. Konkretnie: przez 4. Regionalną Bazę Logistyczną.

DSDiK przygotował przetarg, w którym wybrany wykonawca nie tylko zaprojektuje, ale też odbuduje linię. Kryterium wyboru oferty jest w 60% cena, a 40% doświadczenie osób skierowanych do realizacji zamówienia.

Wymienić trzeba właściwie wszystko. Od szyn, które pochodzą z lat 1938-1955, przez podkłady i przepusty. Trzeba oczyścić rowy odwadniające, wyciąć ponad 5 tysięcy niewielkich drzew (wymagana była zgoda na ich wycięcie) – samosiejek, które wyrosły na torowisku i w jego bezpośredniej bliskości oraz ponad 12 tysięcy drzew i mnóstwo krzewów, co do których nie ma konieczności uzyskania pozwolenia na wycinkę.

Po raz kolejny DSDiK decyduje się na zabudowę toru z łubkami, zamiast bezstykowego. Urzędnicy chcą, by pociągi mogły dojechać do Chocianowa z prędkością 80 km/h. W Chocianowie powstanie nowy 100-metrowy peron i niewielka wiata peronowa.Oferty w przetargu można składać do 30 sierpnia. Po podpisaniu umowy wybrany w konkursie ofert wykonawca będzie miał 4 miesiące na wykonanie prac. Jest szansa, że wznowienie ruchu będzie miało miejsce na początku 2022 roku.

Warto wspomnieć, że zaledwie kilka dni temu DSDiK otworzył koperty z ofertami na remont odcinka linii 316 na odcinku Chojnów - Rokitki. Pociągi dojeżdżające w przyszłości do Chocianowa pojadą prawdopodobnie także po tym, przeznaczonym do rewitalizacji odcinku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony