Partnerzy serwisu:

Dolkom i PPM-T z nowoczesnymi podbijarkami Plasser & Theurer

inf. prasowa 01.07.2018 3,2k

Dolkom i PPM-T z nowoczesnymi podbijarkami Plasser & Theurer
Podbijarka Plasser & Theurer fot. PKP PLK
Sprawne wykonanie prac na sieci oraz lepsze utrzymanie linii kolejowych zapewni nowoczesna podbijarka torów i rozjazdów. To najnowszy zakup Dolkom – spółki zależnej PKP Polskich Linii Kolejowych. Nowoczesny sprzęt zwiększa możliwości kolei. Dla pasażerów oznacza to bezpieczniejsze podróże, dla przewoźników towarowych sprawny przewóz ładunków.
Dolkom Sp. z o.o., spółka zależna PKP Polskich Linii Kolejowych, podpisała z firmą Plasser & Theurer umowę na zakup uniwersalnej podbijarki rozjazdów i torów typu UNIMAT 09-32/4S Dynamic. Sprzęt będzie wykorzystywany przy realizacjach inwestycji na sieci kolejowej PLK oraz do prac utrzymaniowych.

– Nowoczesny sprzęt gwarantuje szybsze tempo prac podczas modernizacji czy rewitalizacji linii kolejowych. Doskonale sprawdza się również w trakcie prac utrzymaniowych. W efekcie otrzymujemy wysoką jakość infrastruktury i wyższy poziom bezpieczeństwa, co dla nas, jako zarządcy infrastruktury kolejowej, jest priorytetem – mówi Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych.

Zakupiona maszyna to wysokowydajna podbijarka służąca do podbijania, podnoszenia i ustawiania torów oraz rozjazdów. Wyposażona jest w zespoły stabilizujące, umożliwia sprawne i efektywne prowadzenie robót inwestycyjnych oraz bieżące utrzymanie sieci kolejowej. Proces podbicia polega na uniesieniu toru z jednoczesnym podsypaniem pod podkłady tłucznia. Dzięki temu, po opuszczeniu, tor znajduje się na odpowiedniej wysokości.

– Podpisanie umowy na zakup tak nowoczesnej podbijarki to kolejny krok naszej spółki w stronę rozwoju i zwiększania efektywności naszych działań na infrastrukturze kolejowej PLK. Dzięki tej maszynie jesteśmy w stanie realizować prace podczas krótkich zamknięć torowych nie mających większego wpływu na organizację ruchu pociągów. Chcemy zagwarantować jak najwyższą jakość usług, zarówno przy realizacji inwestycji, jak i bieżących prac utrzymaniowych – mówi Andrzej Gola, prezes Dolkomu.

PLK i spółki od niej zależne inwestują w nowoczesny sprzęt, który daje większe możliwości sprawnej realizacji inwestycji kolejowych i prowadzenia prac utrzymaniowych. Uniwersalna podbijarka rozjazdów i torów typu UNIMAT 09-32/4S Dynamic firmy Plasser & Theurer będzie wykorzystywana do prac na infrastrukturze kolejowej nie tylko przez Dolkom. W styczniu 2018 roku inna spółka zależna PLK – Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno – Torowe Sp. z o.o. również podpisało umowę na jej zakup.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony