Partnerzy serwisu:

Dokumenty odnalezione. ZUE jednak wygrało przetarg na tory w Poznaniu

Jakub Madrjas 11.02.2016 158

Dokumenty odnalezione. ZUE jednak wygrało przetarg na tory w Poznaniu
Fot. Radomil, GFDL
Spółka PKP PLK przychyliła się do odwołania ZUE w przetargu na remont torów i mostu na linii 272 w Poznaniu. Pierwotnie wybrano ofertę Porr, ale jak się okazuje, oferta ZUE została niesłusznie wykluczona z postępowania.
Chodzi o postępowanie na wybór wykonawcy prac torowych na linii 272 w obrębie miasta Poznań wraz z przebudową mostu stalowego na Warcie. Pod koniec stycznia PKP PLK opublikowało informację o wyborze jako najkorzystniejszej oferty firmi Porr wartej 36 621 279,20 zł. PKP PLK wykluczyła jednak z przetargu m. in. spółkę ZUE, która złożyła tańszą ofertę - na 26,4 mln złotych netto (32,5 mln zł brutto).

Wykluczenie nastąpiło z "powodów proceduralnych". PKP PLK twierdziła, że nie przedstawiono oryginału gwarancji wadialnej dotyczącej przetargu. Zarząd wykonawcy zapewniał jednak, że ma potwierdzenie odbioru tego dokumentu z odręcznym podpisem osoby reprezentującej PKP PLK i datą. Dlatego nie zgadzał się z wykluczeniem z przetargu i złożył odwołanie.

Papier wartościowy w nietypowym miejscu

– Po raz pierwszy w mojej karierze spotykam się z sytuacją, kiedy jeden z urzędników zagubił papier wartościowy, bo taki charakter ma gwarancja wadialna – mówił "Rynkowi Kolejowemu" zaskoczony Wiesław Nowak, prezes ZUE. Jak tłumaczy tą sytuację PKP PLK?

– Sposób dostarczenia dokumentów, opakowanie i oznakowanie oferty nie był typowy i koperta z dokumentem nie była widoczna dla zamawiającego. O sposobie przekazania oferty firmy ZUE dowiedzieliśmy się z treści odwołania wniesionego do KIO. To pierwszy taki przypadek  – tłumaczy rzecznik zamawiającego Mirosław Siemieniec.

ZUE wybrane zwycięzcą

Do postępowania odwoławczego po stronie PKP PLK gotów był przystąpić zwycięski Porr, nie znał bowiem przyczyn odwołania ZUE. Jednak po tym, jak PKP PLK wyjaśniła nieporozumienie i przychyliła się do odwołania ZUE, Porr także wycofał swoje zastrzeżenia.

Ostatecznie PKP PLK ponowiła procedurę wyboru ofert i zgodnie z przewidywaniami wybrała jako najkorzystniejszą ofertę ZUE, o czym powiadomiła dzisiaj (11 lutego 2016 r.) wykonawców.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony