Partnerzy serwisu:

PLK ogłasza przetargi na budowę przystanków w Zatorze i Wolbromiu

inf. pras., oprac. ms. 28.03.2022 2,3k

arrow
arrow
PLK ogłasza przetargi na budowę przystanków w Zatorze i Wolbromiu
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PLK ogłasza przetargi na budowę przystanków w Zatorze i Wolbromiu
PLK ogłasza przetargi na budowę przystanków w Zatorze i Wolbromiu
PKP Polskie Linie Kolejowe wybudują nowy przystanek w pobliżu parku rozrywki w Zatorze. Również mieszkańcy Wolbromia zyskają lepszy dostęp do pociągów. PLK ogłosiły przetargi na inwestycje w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025.
Nowy przystanek w Zatorze powstanie na trasie Kraków Płaszów – Oświęcim. Przystanek w Wolbromiu zostanie wybudowany na linii kolejowej Tunel - Sosnowiec.

Przystanek w Zatorze

W Zatorze nowy przystanek kolejowy będzie w pobliżu Energylandii – największego parku rozrywki w Polsce. Nowy obiekt umożliwi dogodny dojazd pociągiem do lokalnej atrakcji. Dodatkowy przystanek zwiększy również możliwości podróży pociągiem do Krakowa, czy Katowic.

Dwa perony będą usytuowane w sąsiedztwie przejazdu kolejowo-drogowego. Komunikację na perony ułatwią dojścia, przystosowane do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. W planie jest również modernizacja istniejącego przejazdu kolejowo-drogowego. 

Przystanek w Wolbromiu

W Wolbromiu nowy przystanek przewidziano w rejonie centrum handlowego. Dwa jednokrawędziowe perony znajdą się w dogodnym miejscu dla mieszkańców. Podobnie jak w Zatorze, przystanek będzie wyposażony w wiaty, ławki, tablice informacyjne oraz oznakowanie i oświetlenie. Istotnym udogodnieniem dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się będzie przejście podziemne z windami. 

Zaprojektowanie i wykonanie robót dla budowy nowych przystanków w Zatorze i w Wolbromiu zaplanowano w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”. Rozpoczęcie prac planowane jest w połowie 2022 roku, a ich zakończenie na koniec 2023 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony