Partnerzy serwisu:

Dodatkowy pociąg nocny kursuje z Kijowa do Przemyśla

Michał Szymajda 21.04.2022 5,9k

arrow
arrow
Dodatkowy pociąg nocny kursuje z Kijowa do Przemyśla
Fot. UZ
Dodatkowy pociąg nocny kursuje z Kijowa do Przemyśla
Dodatkowy pociąg nocny kursuje z Kijowa do Przemyśla
Koleje Ukraińskie uruchomiły dodatkowy, nocny pociąg z Kijowa do Przemyśla. Już na pierwszy kurs pociągu z ukraińskiej stolicy sprzedano 100% biletów.
Od wczorajszego wieczoru Ukraliznycia uruchamia dodatkowy pociąg IC+ z Kijowa do Przemyśla. To pierwszy pociąg nocny w historii tego połączenia, który obsługiwany jest nie wagonami z miejscami leżącymi, czy sypialnymi, lecz zespołem trakcyjnym Hyundai Rotem HRCS2. Przyczyna uruchomienia pociągu jest oczywista – chęć ucieczki przed wojną, która na nowo nasila się, tym razem na wschodzie kraju. Wszystkie miejsca na pierwszy kurs, który odbył się w nocy z 20 na 21 kwietnia, zostały wyprzedane.

Pociąg będzie odjeżdżał codziennie z kijowskiej głównej stacji o godzinie 17:00, do Przemyśla dojeżdża na godzinę 5 rano. Powrotny pociąg wyjeżdża z Przemyśla o 8:00 i dociera do Kijowa na 20:43. Warto przypomnieć, że godziny podano dla czasu miejscowego zarówno dla Polski, jak i dla Ukrainy. Skład jedzie o kilka godzin dłużej niż pociąg dzienny z Kijowa. Warto przypomnieć, że od początku wojny codziennie z Kijowa wyrusza także pociąg nocny do Warszawy. Trudno jednak kupić na niego bilety.

Po opuszczeniu nocnego pociągu w Przemyślu pasażerowie mają możliwość skorzystania z odjeżdżających o poranku pociągów międzynarodowych: do Pragi (7:22), do Berlina (7:07), oraz z krajowego do Krakowa (5:50). Koleje Ukraińskie przypominają, że podróż dla części ukraińskich pasażerów pociągami TLK i IC spółki PKP Intercity wciąż jest bezpłatna.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony