Partnerzy serwisu:

Dodatkowe prace na E20 dla ZUE?

Jakub Madrjas 03.01.2019 20

Dodatkowe prace na E20 dla ZUE?
Prace ZUE na stacji TunelFot. ZUE
PKP PLK negocjuje ze spółką ZUE tzw. zamówienie podobne na prace na linii E20 na odcinku pomiędzy Łowiczem a Warszawą.
W biuletynie unijnych zamówień publicznych ukazało się ogłoszenie o dobrowolnej przejrzystości ex ante na temat negocjacji prowadzonych z firmą ZUE przez PKP PLK. Dotyczą one dodatkowych prac na odcinku Warszawa Włochy – Ożarów Mazowiecki magistrali E20 o szacunkowej wartości 12 milionów złotych netto.

Postępowanie prowadzone jest bez przetargu jako zamówienie podobne do wykonywanej przez ZUE umowy na prace w formule „Projektuj i Buduj” na odcinku Warszawa – Granica LCS Łowicz. Roboty w ramach tej umowy obejmują głównie stację w Ożarowie Mazowieckim i są wykonywane w ramach projektu POIiŚ 5.1-16 „Poprawa przepustowości linii kolejowej E 20 na odcinku Warszawa – Kutno, Etap I: Prace na linii kolejowej nr 3 na odcinku Warszawa – granica LCS Łowicz”. O podpisaniu wartej 79,8 mln zł netto umowy pisaliśmy tutaj.

Nowe zamówienie dotyczy prac w trybie „projektuj i buduj” na odcinku Warszawa Włochy – Ożarów Mazowiecki w zakresie branży torowej, sieci trakcyjnej, elektroenergetyki, automatyki kolejowej (srk), telekomunikacji, odwodnieniowej, rozbiórki oraz usunięcia kolizji.

Jak wyjaśnia PLK w ogłoszeniu, spełniono wszystkie przesłanki konieczne do udzielenia zamówienia z tzw. wolnej ręki: zamówienie jest zlecane obecnemu wykonawcy umowy podstawowej, jest tożsame pod względem gatunkowym, służy do osiągnięcia tych samych celów i przewidziano je już na etapie przetargu na zamówienie podstawowe.

Warto przypomnieć, że 5 grudnia ZUE podpisała z PKP PLK umowę z wolnej ręki na zabezpieczenie obiektów inżynieryjnych na odcinku Dęblin – Lublin (po zerwaniu kontraktu z PLK-Astaldi) o wartości 36,9 mln złotych (brutto). Natomiast jeszcze w październiku giełdowa spółka porozumiała się z PLK w sprawie dodatkowych prac wartych 13,6 mln zł netto na kontrakcie w ramach projektu ,,Prace inwestycyjne na przejściu granicznym Medyka – Mościska II. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony