Partnerzy serwisu:

Dodatkowe kursy IC do Kijowa na święta

Martyn Janduła 11.04.2017 212

Dodatkowe kursy IC do Kijowa na święta
fot. Kasper Fiszer
PKP Intercity, które wraz Kolejami Ukraińskimi, uruchamia bezpośrednie połączenie z Przemyśla do Lwowa oraz Kijowa, na czas świąt uruchomi dodatkowe kursy.
Ze względu na duże zainteresowanie podróżami w kierunku Ukrainy, między 12 i 14 kwietnia oraz 17 i 18 kwietnia, PKP Intercity wraz z Kolejami Ukraińskimi uruchomią dodatkowe kursy bardzo popularnego pociągu Intercity+. Kursuje on z Przemyśla do Kijowa przez Lwów. Według danych Kolei Ukraińskich, cieszy się on niezwykle dużą popularnością.

Obecnie pociąg rozkładowo wyrusza codziennie z Kijowa o godz. 6:45 zatrzymując się po drodze m.in. we Lwowie, a do Przemyśla dociera na godz. 13:25. W drogę powrotną pociąg wyjeżdża o godz. 14:26, zatrzymując się we Lwowie o godz. 17:17, a do Kijowa dociera na godz. 22:33.

Dodatkowa oferta

Jak informuje polski przewoźnik, dodatkowy skład z Kijowa będzie wyruszał o 12:24 i docierał do Przemyśla o 19:03. W drogę powrotną pociąg będzie wyjeżdżał o godz. 20.20 i dojeżdżał do Kijowa o 05:23.

Dodatkowe kursy będą obsługiwane również przez elektryczny zespół trakcyjny Hyundai Rotem. – Dodatkowo od 11 czerwca 2017 r. pociąg TLK Pomarańczarka relacji Warszawa – Rzeszów – Warszawa będzie wydłużony do i z Przemyśla oraz skomunikowany z pociągiem relacji Przemyśl – Kijów – Przemyśl – wyjaśnia Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Początki połączenia

Przywrócenie komunikacji kolejowej na trasie Przemyśl – Kijów to efekt ustaleń wyjazdowego posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury z 23 listopada 2016 r. w Krasiczynie. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury Ukrainy. Ostateczne uzgodnienia dotyczące uruchomienia pociągu zapadły na spotkaniu z przedstawicielami Kolei Ukraińskich 8 grudnia 2016 r. W zakresie reaktywacji połączenia odbyły się również dwa spotkania organizacyjne: pierwsze 13 grudnia w Szeginiach z inicjatywy strony ukraińskiej, a drugie 15 grudnia w PKP Polskich Liniach Kolejowych w Rzeszowie. Uzgodniono przeprowadzenie jazd testowych jednostek Kolei Ukraińskich oraz wynikłe z wprowadzenia do kursowania w relacji Mościska – Przemyśl niezbędne zmiany w Instrukcji o zasadach prowadzenia ruchu pociągów Kolei Ukraińskich i PKP na przejściu granicznym Mostiska II – Medyka – Przemyśl. Dzięki temu możliwe było uruchomienie połączenia obsługiwanego przez pojazdy Hyundai Rotem.

Warto wspomnieć, że 1 lipca ma zacząć kursowanie kolejny międzynarodowy pociąg przekraczający polsko-ukraińską granicę. Będzie jeździł w relacji Kowel – Chełm.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony