Partnerzy serwisu:

Dobry początek roku Grupy Torpol

inf. pras., oprac. ms 15.05.2020 26

Dobry początek roku Grupy Torpol
Fot. Torpol
Torpol zanotował w pierwszych trzech miesiącach 2020 prawie 250 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży (spadek o 5,7 proc. rok do roku), 17,6 mln zł zysku ze sprzedaży brutto (wzrost o 35,4 proc. rok do roku) i 7,12 mln zł zysku netto (wzrost o 82,6 proc. rok do roku). Dane pochodzą z opublikowanych właśnie wstępnych wyników finansowych.
– Mamy bardzo dobry początek roku mimo trudnych i wymagających warunków rynkowych. Wzrost marży brutto do ok. 7 proc. i marży netto do 2,9 proc. to efekt przede wszystkim wysokiego udziału kontraktów charakteryzujących się wyższą rentownością od średnioważonej marży ze sprzedaży portfela zamówień. Sytuacja płynnościowa i finansowa Torpolu jest nadal bardzo dobra, co pozwala nam ubiegać się o kolejne zamówienia. Podstawowe materiały do obsługi realizowanych zleceń również są w pełni zabezpieczone – powiedział Grzegorz Grabowski, prezes Torpolu.

Portfel zleceń grupy wynosi ok. 2,72 mld zł netto. Zarząd podtrzymuje, pod warunkiem nie pojawienia się istotnych zakłóceń związanych z rozprzestrzenianiem się epidemii, długoterminowo utrzymanie. marży brutto ze sprzedaży na poziomie przekraczającym 5-proc.

– Na wszystkich naszych budowach realizowane są prace budowlanej. Przedsięwzięliśmy restrykcyjne środki zasad higieny i bezpieczeństwa pracy. Wprowadziliśmy m.in. zasadę tzw. „zamkniętych drzwi”, ograniczyliśmy ilość spotkania do niezbędnego minimum. W każdym możliwym przypadku zdecydowaliśmy się na możliwość pracy zdalnej lub rotacyjnej. Wszystkie budowy oprócz środków do dezynfekcji wyposażyliśmy w bezdotykowe termometry, aby doraźnie i profilaktycznie lub gdy ktoś poczuje się gorzej, była możliwość zbadania temperatury – opisuje metody walki z koronawirusem prezes Torpolu.

– Z PKP PLK jesteśmy w ciągłym kontakcie. Na bieżąco wypracowujemy i wdrażamy zasady pozwalające w sposób bezpieczny dla wszystkich uczestników procesu budowlanego, prowadzić zgodnie z przyjętym planem roboty na kontraktach – ocenił Grzegorz Grabowski.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki finansowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony