Partnerzy serwisu:

Dobry kwartał Siemens AG i nowy prezes

inf. pras 05.02.2021 706

Dobry kwartał Siemens AG i nowy prezes
fot. Siemens
Siemens Mobility rozwija się pomimo przeciwności związanych z pandemią. Zamówienia w ostatnim kwartale 2020 roku wyniosły 2,7 mld euro (67-proc. wzrost względem poprzedniego okresu), a przychód 2,2 mld euro (4-proc. wzrost). Nowym prezesem i dyrektorem generalnym Siemens AG został Roland Busch.
Siemens AG poinformował o dobrym początku roku podatkowego (trwa on w Niemczech od października). Od października do grudnia 2020 roku zamówienia, przychody i dochód netto znacznie przekroczyły zarówno dane z poprzedniego roku, jak i oczekiwania rynkowe, pomimo wciąż złożonego otoczenia makroekonomicznego związanego z pandemią COVID-19 i pomimo negatywnych skutków przewalutowania. W rezultacie Siemens znacznie podniósł swoje roczne prognozy na rok budżetowy 2021 w kluczowych punktach. Nowym prezesem i dyrektorem generalnym Siemens AG został Roland Busch.

Wyniki finansowe Siemens AG:

• Przychody i zamówienia Grupy Siemens wzrosły w pierwszym kwartale do kolejno 14,1 i 15,9 mld euro (wzrosty kolejno o 7 i 15 procent)
• Skorygowany EBITA dla branży przemysłowej wzrósł o 39 procent do 2,1 miliarda euro, a skorygowana marża EBITA do 16,0 procent (I kw. 2020: 11,7 procent)
• Dochód netto Grupy wzrósł znacznie do 1,5 mld euro (I kwartał 2020: 1,1 mld euro)
• Wolne przepływy pieniężne Grupy uległy znacznej poprawie do 1,0 mld euro (I kwartał 2020: 44 mln euro)
• Przewidywany dochód netto Grupy Siemens w 2021 r. wyniesie od 5,0 mld EUR do 5,5 mld EUR (w porównaniu do 4,2 mld w FY2020)

– Chciałbym podziękować naszym klientom za ogromne zaufanie, naszym partnerom za doskonałą współpracę, a także naszym kolegom za wyjątkowe zaangażowanie. Wszystko to stanowi podstawę naszego mocnego startu w nowy rok podatkowy. Jako skoncentrowana firma technologiczna każdego dnia pomagamy naszym klientom przekształcać ich firmy – szczególnie w tych trudnych czasach. W tym celu mamy odpowiedni zespół i odpowiednią konfigurację we właściwym czasie – powiedział Roland Busch, prezes i dyrektor generalny Siemens AG.

Nowy Prezes i Dyrektor Generalny Siemens AG

Zgodnie z planami Roland Busch zastąpił wieloletniego prezesa i dyrektora generalnego Joe Kaesera na stanowisku szefa Siemens AG. Po 40 latach pracy i 7 latach na stanowisku prezesa Joe Kaeser ustąpił ze stanowiska.

– Płynne przejście od Joe Kaesera do Rolanda Buscha jako nowego prezesa i dyrektora generalnego jest wynikiem dalekowzrocznego planowania połączonego z bliską, opartą na zaufaniu współpracą ze strony wszystkich zaangażowanych. Pozwoliło nam to z powodzeniem położyć podwaliny pod natychmiastową kontynuację – a nawet przyspieszenie – transformacji Siemensa – dodaje Jim Hagemann Snabe, Przewodniczący Rady Nadzorczej Siemens AG.

Dobre wyniki Siemens Mobility

W pierwszym kwartale 2021 r. Grupa Siemens zwiększył przychody grupy o 7 procent w porównaniu do 14,1 miliarda euro, przy wkładzie wszystkich przedsiębiorstw przemysłowych i silnym rozwoju w Chinach i Niemczech. Zamówienia wzrosły o 15 procent w porównaniu do 15,9 miliardów euro, głównie z powodu dużej liczby zamówień dla Siemens Mobility.

Zgodnie z oczekiwaniami, spółka Siemens Mobility rozwijała się pomyślnie pomimo przeciwności związanych z pandemią. Zamówienia wyniosły 2,7 mld euro (67 % wzrost względem poprzedniego okresu), a przychód 2,2 mld euro (4 % wzrost).

W pierwszym kwartale skorygowana marża i procent EBITA pozostały na poziomie z poprzedniego kwartału i wyniosły 219 mln euro i 10 procent.

Siemens Mobility przewiduje średni jednocyfrowy wzrost porównywalnych przychodów i skorygowaną marżę EBITA na poziomie od 9,5 do 10,5 procent w całym roku podatkowym 2021 – podano w komunikacie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki finansowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony