Partnerzy serwisu:

Dobra frekwencja w pociągach z Muszyny na Słowację

Michał Szymajda 05.08.2019 4,8k

Dobra frekwencja w pociągach z Muszyny na Słowację
Fot. Artur Królikowski
Bardzo dobrą frekwencję mają pociągi regionalne, które wraz z polskim partnerem uruchomiły Koleje Słowackie pomiędzy Muszyną a Popradem.
To, że pomiędzy stacją w Muszynie a Plavcem pociągi transgraniczne nie były uruchamiane od lat, sprawiało, że istniały poważne obawy o sukces połączenia. Już teraz wiemy, że większość pociągów cieszy się dobrą lub nawet bardzo dobrą frekwencją.

W niedzielę 4 sierpnia w Muszynie do pociągu wsiadło 130 osób. – Miejsc siedzących w słowackim pociągu jest 110, słowacka konduktorka chwyciła się za głowę, bo przecież do tego pociągu wsiadają jeszcze pasażerowie na Słowacji – powiedział Artur Królikowski z urzędu miasta w Muszynie w rozmowie z Radiem Kraków. Z kolei 20 i 21 lipca z weekendowych pociągów (zarówno w sobotę, jak i w niedzielę po linii jeżdżą dwie pary pociągów) korzystało łącznie około 360 osób.

Pociąg Muszyna – Poprad kursuje w soboty, niedziele i dni świąteczne w lipcu i sierpniu. Z Muszyny spalinowe zespoły trakcyjne wyjeżdżają o godz. 9.54 i 17:50. Podróż po malowniczej trasie, która częściowo odbywa się pod Tatrami, trwa ok. 1,5 h. Przejazd w jedną stronę kosztuję 5 euro.

Więcej informacji na temat połączenia można znaleźć tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony