Partnerzy serwisu:

Do Szczecina pojedzie... „Szczecin"

lk, Rynek Kolejowy 27.07.2016 288

Do Szczecina pojedzie... „Szczecin"
fot. Alstom
Pociąg DB Regio kursujący z Lubeki do Szczecina będzie się nazywał „Szczecin”. Uroczyste nadanie nazwy nastąpi 28 lipca.
Połączenie obsługiwane jest przez najnowsze pociągi DB Regio czyli spalinowe zespoły trakcyjne Coradia Lint41 z najświeższej serii produkcyjnej Alstomu. DB Regio zamówiło 38 takich nowoczesnych dwuczłonowych pojazdów, zdolnych rozpędzić się do 140 km/h. Za wszystkie przewoźnik zapłacił 160 mln euro.

Po wprowadzeniu nowego taboru i wycofaniu składów z lat 80-tych pojawił się problem z brakiem homologacji obowiązującej w Polsce, dlatego DB Regio stosowała komunikację zastępczą, o czym pisaliśmy na Rynku Kolejowym tutaj. Pociągi Lint kursują w Polsce od maja. Obecnie Alstom posiada homologację pociągów Coradia Lint w 7 krajach: Niemczech, Danii, Francji, Republice Czeskiej, Holandii, Kanadzie i Polsce. Więcej o tych pociągach pisaliśmy tutaj.

Obecnie pociągi Lint41 DB Regio kursują na transgranicznych trasach Szczecin – Schwerin i Szczecin – Lubeka, gdzie jedzie 8 par pociągów dziennie. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony