Partnerzy serwisu:

Do Sum dojechał pociąg z Charkowa. Ewakuuje się wschód Ukrainy

Michał Szymajda 07.04.2022 1,5k

Do Sum dojechał pociąg z Charkowa. Ewakuuje się wschód Ukrainy
Fot. Koleje Ukraińskie
Coraz bardziej zaawansowana jest operacja ewakuacji obywateli Ukrainy z miast położonych na wschodzie kraju. Ukraińcy spodziewają się tam ofensywy Rosjan.
Ukrzaliznycia, podobnie jak wczoraj, angażuje coraz więcej załóg i pociągów do ewakuacji mieszkańców dwóch miast na wschodzie Ukrainy: Słowiańska i Kramatorska. Rankiem 7 kwietnia najpierw poinformowano o zorganizowaniu siedmiu pociągów ewakuacyjnych (prawie wszystkie do Lwowa) z Kramatorska (jadą przez Słowiańsk), później o jeszcze jednym.

Zabierani są też mieszkańcy Łozowej (3 dodatkowe pociągi), ewakuowany jest leżący bardziej na południu Pokrowsk (również 3 pociągi). Wiadomo, że podobna lub większa liczba pociągów dotrze do wszystkich tych miast także w następnych dniach.

Koleje Ukraińskie przypominają, że pociągi ewakuacyjne są bezpłatne, jednak pierwszeństwo w nich mają matki z dziećmi. Zwierzęta domowe można zabierać ze sobą, wyjątkiem są jednak duże i agresywne zwierzęta. Duże przedmioty mogą nie zostać zabrane przez pociąg, jeśli nie będzie z tego powodu miejsca dla ludzi. W wagonach nie ma jedzenia, więc UZ prosi, aby w produkty spożywcze zaopatrzyć się przed podróżą.

– Pociąg przejeżdża przez teren, gdzie może działać wróg, dlatego porusza się przy zgaszonym światłach i przy zmniejszonej prędkości. Dyspozytor Kolei Ukraińskich dba o Wasze bezpieczeństwo – piszę kolejarze.

Tymczasem 7 kwietnia, po raz pierwszy od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji, udało się wznowić międzymiastowe połączenie kolejowe z Charkowa do Sum. Spod obu miast wojska rosyjskie zaczęły się wycofywać. To wielkie wydarzenie dla mieszkańców miasta, które było bronione od pierwszego dnia wojny.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony