Partnerzy serwisu:

Do końca lutego pozwolenie na użytkowanie zaplecza SKM

Jakub Madrjas 17.01.2017 234

Do końca lutego pozwolenie na użytkowanie zaplecza SKM
fot. SKM Warszawa
Zakończyły się prace przy gruntownym remoncie zaplecza warszawskiej SKM. Do końca lutego spółka ma nadzieję otrzymać pozwolenie na użytkowanie swojej pierwszej bazy taborowej.
Obecnie jedną z głównych inwestycji realizowanych przez SKM Warszawa jest przebudowa zaplecza na Szczęśliwcach, które stanie się pierwszą własną bazą przewoźnika. W ramach projektu zmodernizowano większość hali całopociągowej, do której dobudowano budynek myjni całorocznej, zelektryfikowano wszystkie tory oraz zbudowano zaplecze socjalno-warsztatowe, którego do tej pory nie było. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Zgodnie z umową, projekt powinien był zostać zakończony 31 grudnia. Jak informuje „Rynek Kolejowy” rzeczniczka SKM Magdalena Lerczak, roboty budowlano-montażowe wykonane zostały przed tym terminem, a odbiory częściowe według branż miały miejsce już w połowie grudnia. Ogólnie jednak projekt ma trzymiesięczne opóźnienie. – Zmiana terminu wykonania przedmiotu umowy na 31 marca 2017 r. spowodowana została czynnikami niezależnymi od wykonawcy i zamawiającego – mówi rzeczniczka.

Pierwszym z tych czynników było wykonanie przez PKP Energetyka przebudowy stacji transformatorowej Szczęśliwice 1 i podanie zasilania docelowego dla zmodernizowanej STP Szczęśliwice w rok po podpisaniu stosownej umowy z tą firmą. Drugim natomiast zastosowanie „zmodernizowanego systemu przytwierdzeń typu K”, w związku z wprowadzeniem sieci trakcyjnej do hali całopociągowej, co wymaga uzyskania stosownych certyfikatów Instytutu Kolejnictwa oraz świadectw dopuszczenia do eksploatacji wydawanych przez UTK. – Procedura uzyskania tych dokumentów mogła być podjęta dopiero po wykonaniu i zatwierdzeniu indywidualnego projektu oraz zamontowaniu tego systemu w modernizowanej hali – tłumaczy Lerczak.

Obecnie, zgodnie z przyjętym harmonogramem, trwa usuwanie usterek, które powinno się zakończyć do końca stycznia 2017 r. – Rozpoczęto procedurę uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Zakładamy, że zostanie uzyskane do końca lutego – mówi Lerczak. Trwają już czynności Państwowej Inspekcji Sanitarnej, a Państwowa Straż Pożarna ma je podjąć dzisiaj.

Warszawa planuje uruchomienie co najmniej dwóch nowych tras SKM. W związku z tym ten miejski przewoźnik myśli o zakupie 28 nowych pojazdów. Więcej na ten temat można przeczytać w wywiadzie z prezes Krystyną Pękałą.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony