Partnerzy serwisu:

Do Kartuz znów można dojechać pociągiem. Na peron tymczasowy

Michał Szymajda 19.10.2022 3,6k

Do Kartuz znów można dojechać pociągiem. Na peron tymczasowy
Nowy, tymczasowy peron w KartuzachFot. PKP SKM Trójmiasto
Od 16 października pasażerowie ponownie mogą dojechać z Trójmiasta do Kartuz pociągiem. Pociągi nie korzystają jeszcze z budowanego bajpasa kartuskiego.
16 października PKP PLK zakończyła część inwestycji na linii nr 229 od Glincza do Kartuz. 4 miesiące PKP Polskie Linie Kolejowe zajmowały się budową nowej mijanki w Dzierżążnie, (z przebudową peronu jednokrawędziowego na dwukrawędziowy) układaniem nowego toru na sporym fragmencie linii od Kartuz do Dzierżążna, przebudowano część przepustów, przygotowano też linię do wejścia w nią nowej odnogi z Kartuz. Ponadto w rejonie posterunku odgałęźnego Glincz wykonana została korekta układu torowego wraz z zabudową trzech rozjazdów i połączeniem linii kolejowej nr 229 z linią nr 201. Zakres prac był więc duży.

W Kartuzach zbudowano tymczasowy peron obok starostwa powiatowego, przy którym od 16 października stają pociągi z Trójmiasta. Peron jest zlokalizowany w odległości 700 metrów od remontowanej stacji Kartuzy. Teraz trwają prace przy budowie kolejowej obwodnicy Kartuz, która umożliwi np. jazdę pociągów Kościerzyna – Kartuzy – Gdańsk bez zmiany czoła. Wykonano tu już bardzo dużo prac ziemnych. Stacja w Kartuzach także przechodzi bardzo poważne zmiany. Zakres inwestycji bardzo dobrze widać na filmie z drona, który nagrano na przełomie sierpnia i września.

  

Zakończenie prac pozwoliło na powrót pociągów PKP SKM Trójmiasto na trasę Gdańsk Wrzeszcz – Kartuzy. Czas przejazdu nie wydłużył się ani nie skrócił szczególnie. Pociągi przejeżdżają trasę w około 55 minut.

Całość prac związanych ze stacją w Kartuzach oraz kolejową obwodnicą miasta zaplanowano na pierwszy kwartał 2024 roku. Przypomnijmy, że trwają też intensywne prace na bajpasie kartuskim, który przyniesienie nowe możliwości trasowania pociągów z Kościerzyny i Kartuz do Gdańska. Bajpas pomoże też utrzymać ruch z Kartuzami, gdy wreszcie rozpoczną się prace na linii 201 na odcinku od Osowej do Kościerzyny.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony