Partnerzy serwisu:

Dłuższe pociągi KŚ na majówkę

inf. pras. 26.04.2019 1,3k

Dłuższe pociągi KŚ na majówkę
Fot. Koleje Śląskie
Ze względu na zbliżający się długi weekend przygotowaliśmy bardziej pojemny tabor na nasze najbardziej popularne kierunki – informują Koleje Śląskie. Będzie to dotyczyć przede wszystkim kursów do Wisły oraz Żywca i Zwardonia.
W przypadku połączeń w kierunku Żywca i Zwardonia przez prawie całą majówkę najbardziej popularne połączenia będą obsługiwane przez pociągi kursujące w tzw. „trakcji ukrotnionej”. Oznacza to, że na linii S5 będzie można spotkać np. dwa połączone ze sobą pojazdy typu Elf czy Impuls. Nie zabraknie również kombinacji naszych najnowszych pojazdów – czyli Elfów 2, które mogą jeździć np. w systemie pojazd dwuczłonowy w połączeniu z pojazdem czteroczłonowym.

Połączenia do i z Wisły będą z kolei w znacznej mierze obsługiwane przez pojazdy 27WEb, czyli tzw. „długie elfy” składające się z aż sześciu członów. Każdy pociąg tego typu zapewnia łącznie ponad 550 miejsc, w tym ok. 280 miejsc siedzących. Podobnie jak przy linii S5, tak i tutaj w niektórych przypadkach w trasę wyjadą też połączone pociągi – np. dwa pojazdy typu 22WEd. 

Przed zaplanowaniem majówkowych podróży warto też zwrócić uwagę na to, gdzie w danej chwili obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa wynikająca z prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Na szczęście w okresie majówki autobusy zastępcze będzie można spotkać tylko na odcinku Rybnik – Górki Śląskie. Warto przy tym jednak też zwrócić uwagę na to, że pociągi linii S51 kończą kurs w Nowym Targu, nie dojeżdżając do Zakopanego – przypomina przewoźnik.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony