Partnerzy serwisu:

Dłuższe perony w Nowym Dworze Mazowieckim i nowy peron w Bogaczewie

Michał Szymajda 07.06.2017 2,4k

Dłuższe perony w Nowym Dworze Mazowieckim i nowy peron w Bogaczewie
zdjęcie ilustracyjneFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Przebudowane w ramach modernizacji magistrali E65 perony w Nowym Dworze Mazowieckim są za krótkie – orzekły PKP PLK i planują wydłużenie miejsc oczekiwania podróżnych. Prace związane z przebudową infrastruktury dla pasażerów planuje się także w niewielkim podelbląskim Bogaczewie.
Stacja Nowy Dwór Mazowiecki otrzymała nowe perony w roku 2008, w związku z jednym z pierwszych etapów przebudowy magistrali kolejowej pomiędzy Warszawą a Gdańskiem. Niestety, dzisiejsza długość peronów (200 metrów) sprawia, że zatrzymania na stacji dłuższych pociągów TLK są trudne – ponieważ część wagonów pozostaje poza stacją. Dlatego PKP PLK właśnie rozpisały przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej wydłużenia peronów i częściowej przebudowy stacji. W zależności od wariantu wybranego przez PKP PLK – po wykonaniu prac perony mają mieć albo 300, albo 400 metrów.

Wiaty będą podobne do istniejących

Dokumentacja projektowa swoim zakresem powinna obejmować wydłużenie istniejących peronów w takiej samej technologii, w jakiej zbudowano je blisko 10 lat temu, dostosowanie peronów do nowych wymagań oznakowania, nawierzchni i małej infrastruktury, budowę nowych wiat peronowych w technologii identycznej jak istniejące, przebudowę sieci trakcyjnej i przesunięcie rozjazdów.

Cena stanowi jedynek kryterium udzielenia zamówienia. Termin otwarcia ofert w przetargu na projekt ustalono na 14 czerwca.

Prace w Bogaczewie

PKP PLK zdecydowały się także na ogłoszenie przetargu w formule „projektuj i buduj” dla stacji Bogaczewo, na linii 204 Malbork – Braniewo. Peron ma być gruntownie przebudowany i podwyższony, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi TSI. W dzień powszedni zatrzymuje się tu 7 par pociągów, kursujących pomiędzy Elblągiem a Olsztynem. Kryterium wyboru oferty jest wyłącznie cena. Prace przy przebudowie mają się zakończyć do 30 listopada 2017 r., tak, aby pociągi w rozkładzie jazdy 2017/2018 zatrzymywały się już przy nowej infrastrukturze.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony